wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

29°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Rowerzyści
  4. Nowa trasa rowerowa wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 342 na finiszu

Na finiszu są prace związane z budową nowego odcinka pieszo-rowerowego przy ul. Zajączkowskiej. Przybędzie tam 1,2 km wygodnego traktu, który połączy Świniary z Lipą Piotrowską. Jest to inwestycja wzdłuż drogi 342. Przejechaliśmy od Targpiastu przy ul. Pełczyńskiej do rogatek Wrocławia. 

Reklama

– Trasa pieszo-rowerowa wzdłuż ulicy Zajączkowskiej połączy Świniary z Lipą Piotrowską. To ostatni etap prac przy przebudowie ciągu ulic Obornickiej, Pełczyńskiej i Pęgowskiej – podkreśla Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. – Wzdłuż trasy posadziliśmy 250 lip. Poza tym droga będzie oświetlona – dodaje Świercz.

Przejechaliśmy nową trasą, na niektórych odcinkach prace nadal trwają, ale pomimo tego udało nam się sprawdzić, jak się jedzie po już ukończonych fragmentach.

Czytaj też: Droga rowerowa z Wrocławia do Bielan Wrocławskich oficjalnie otwarta [WIDEO]

– To ważna inwestycja, trasa znajduje się przy drodze wojewódzkiej 342 w kierunku Obornik Śląskich. Przy ulicy Zajączkowskiej brakowało miejsca dla pieszych i rowerzystów, ten odcinek z pewnością poprawi ich bezpieczeństwo – zaznacza Daniel Chojnacki, oficer rowerowy. 

Budowa nowego ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Zajączkowskiej, fot. Wrocławskie Inwestycje

Droga wojewódzka nr 342 przyjazna dla rowerzystów

W ramach inwestycji wartej ok. 76 mln zł przebudowane zostały cztery ulice na wylocie z Wrocławia: Obornicka, Pełczyńska, Pęgowska i Zajączkowska.

Wykonawca rozbudował m.in. odcinek ul. Obornickiej (od ul. Bałtyckiej do ul. Bezpiecznej), skrzyżowanie ul. Obornickiej z Parnickiego i z Bezpieczną. Powstały ścieżki rowerowe, chodniki, zatoki autobusowe, przebudowane zostały perony przystankowe. Wykonano odwodnienie.

Ulica Pełczyńska przebudowana została na odcinku od ul. Kominiarskiej (łącznie ze skrzyżowaniem) do Jana Nowaka-Jeziorańskiego – rondo Kielara (bez skrzyżowania). Prace budowlane objęły skrzyżowania z ulicami Kominiarską, Kaczeńcową, Podbiałową, Ostową i Ćwiczebną. W następnej kolejności wybudowany zostanie nowy wlot ulicy Melioranckiej do Pełczyńskiej.

Prace realizowane są dzięki środkom z Unii Europejskiej.

Czytaj też: Droga rowerowa na Królewieckiej przechodzi generalny remont

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl