wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Ale kultura! Przewrócona hulajnoga mówi "dziękuję", gdy ją podniesiesz (ZOBACZ FILM)
Ludzie, którzy jadą hulajnogami po mieście fot. Bolt
Ludzie, którzy jadą hulajnogami po mieście

Ale hit! Hulajnogi, którymi zawiaduje we Wrocławiu Bolt, przemawiają ludzkim głosem. Gdy spotkasz na swojej drodze przewróconą hulajnogę i postawisz ją na kółkach, w pionie, hulajnoga zachowa się bardzo kulturalnie i usłyszysz od niej "dziękuję"! - Ma to motywować do prawidłowego korzystania z elektrycznych jednośladów - informuje Bolt. Przeczytajcie szczegóły i zobaczcie film.

Reklama

Rozwiązanie wykorzystuje wbudowane sensory, które oceniają położenie pojazdu i gdy osoba podnosi przewróconą hulajnogę, system dźwiękowego powiadomienia reaguje sygnałem wdzięczności. 

- Bolt stale rozwija technologie, które mają na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa i komfortu zarówno użytkownikom i użytkowniczkom hulajnóg elektrycznych, jak i innym uczestnikom i uczestniczkom ruchu drogowego. Naszym celem poprzez nową funkcję jest zmniejszenie liczby przewróconych hulajnóg, które nierzadko są efektem wandalizmu. Mamy nadzieję, że hulajnogi mówiące "dziękuję!" zachęcą ludzi do działania w duchu społecznym i podnoszenia pozostawionych w niewłaściwych pozycjach urządzeń, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia negatywnych skutków wandalizmu - Bartosz Małecki z Bolt Rentals w Polsce. 

Hulajnogi elektryczne cieszą się coraz większą popularnością - tylko w ubiegłym roku użytkownicy Bolt przejechali łącznie ponad 26 milionów km.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl