„Kern. Wiersze dla dzieci” z nagrodą Dobre Strony 2016

Wydawnictwo Wytwórnia z Warszawy w tym roku zostało wyróżnione nagrodą Dobre Strony dla najlepszej książki dla dzieci i młodzieży. Uroczysta gala wręczenia nagrody odbyła się w piątek wieczorem w ratuszu.

  • Nagroda Dobre Strony dla Wydawnictwa Wytwórnia mat. organizatorów

    Nagroda Dobre Strony dla Wydawnictwa Wytwórnia mat. organizatorów

  • Nagroda Dobre Strony dla Wydawnictwa Wytwórnia mat. organizatorów

    Nagroda Dobre Strony dla Wydawnictwa Wytwórnia mat. organizatorów

  • Wyróżnienie dla Wydawnictwa Tako mat.organizatorów

    Wyróżnienie dla Wydawnictwa Tako mat.organizatorów


- Ludwik Jerzy Kern był literatem wszechstronnym – poetą, prozaikiem, satyrykiem, publicystą. A i same jego wiersze cechuje różnorodność formy, tematyki i nastroju. Nic więc dziwnego, że pomysł, aby tym razem właśnie poezje Kerna zilustrowało kilku artystów (artystek właściwie), okazał się starzałem w dziesiątkę. Powstał tom wielobarwny, intrygujący i odważny. Brawurowo zestawiający style i formy, tak w malarstwie i rysunku, jak i w poezji. Elegancki i szalony zarazem - uzasadnia swój wybór Jury.

Nagrodę, ufundowaną przez prezydenta Wrocławia w wysokości 30 tys. zł nagrodzone wydawnictwo musi przeznaczyć na wydanie kolejnej książki dla dzieci.

Ogólnopolski Konkurs „Dobre Strony” na Najlepszą Książkę dla Dzieci i Młodzieży jest stałym elementem wrocławskich Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony. W tym roku w jury zasiedli: Anita Wincencjusz-Patyna (przewodnicząca), Ewa Gruda, Katarzyna Stoparczyk, Piotr Młodożeniec oraz Jakub Krofta. W pierwszym etapie konkursu nominowano do nagrody 5 tytułów wybranych spośród 50 zgłoszonych książek.

Jury postanowiło przyznać w tym roku Nagrodę Specjalną Wydawnictwu Tako z Torunia za książkę Morze.

- Porywający leksykon o morzu, które pociąga wielu z nas. Nieoczywiste hasła, dowcipne opisy, zadania do wykonania, a wszystko to wizualnie dopełnione stonowanymi (turkus z bielą i czernią), ale dynamicznymi i wysmakowanymi ilustracjami – mówią o wyróżnionej książce Jurorzy.

Dobre Strony. Targi książki dla dzieci i młodzieży

Dobre Strony. Targi książki dla dzieci i młodzieży

Dla dzieci / Spotkania z autorami / Literatura / ESK / Dla rodziców / Dzień Dziecka 2016
Termin od 3 czerwca 2016 do 5 czerwca 2016

Miejsce Hala IASE

Zobacz

Wszystkie nominowane i nagrodzone książki można obejrzeć i kupić na 7. Targach Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony, które w tym roku odbywają się w budynku Centrum IASE przy Hali Stulecia, ul Wystawowa 1. 

Zgłoś uwagę