Inżynierowie z całej Polski we Wrocławiu

Kilkudziesięciu inżynierów i ekspertów od zarządzania ruchem debatuje przez 3 dni we Wrocławiu o realizacjach projektów ITS w Polsce. Ruszyło seminarium Stowarzyszenia – Klub Inżynierii Ruchu.

  • fot. ilustracyjne (archiwum)


Uczestnicy seminarium przyjechali do Wrocławia już wczoraj wieczorem. Mieli czas na zakwaterowanie się i zwiedzenia miasta. Dzisiaj od rana zajmują się już tylko zagadnieniami związanymi z zarządzaniem ruchem. Wrocław odwiedzili inżynierowie m.in. z Gliwic, Gdańska, czy Bydgoszczy. Swój referat o budowie systemu integrującego transport publiczny wygłosi również Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

 - Seminarium to doskonała okazja, żeby w eksperckim gronie przedyskutować zagadnienia związane z zarządzaniem ruchem. Poznać doświadczenia innych miast. Posłuchać opinii użytkowników o poszczególnych systemach – mówi Agnieszka Hadas, kierownik Centrum Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym we Wrocławiu.

W trakcie seminarium będzie mówił m.in. Adam Bisek, który zajmuje się technologią asfaltu gumowego, czy Bartosz Czapiewski z firmy Neurosoft, która zajmuje się odcinkowym pomiarem prędkości i testuje ten system w stolicy Dolnego Śląska.

Poza tym przewidziane są wystąpienia inżynierów z różnych miast, które wdrażają inteligentne systemy transportu oraz warsztaty prowadzone przez Klub Inżynierii Ruchu.
Na zakończenie, w piątek uczestnicy seminarium będą zwiedzać wrocławskie centrum ITS na ul. Strzegomskiej. 

Zgłoś uwagę