Impel kontra Developres SkyRes Rzeszów

Koniec przerwy w rozgrywkach Orlen Ligi. Do rywalizacji o Mistrzostwo Polski powraca 12 zespołów, wśród nich Impel Wrocław. Już w czwartek,14 stycznia, Impelki zagrają swój pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera – Jacka Grabowskiego.

  • fot: archiwum


Przestój w sezonie wrocławianki wykorzystały bardzo pracowicie. Dodatkowa porcja ćwiczeń w siłowni i hali to zestaw treningów, na które wkrótce nie będzie czasu, gdy Impelki wpadną w wir spotkań w lidze polskiej, jak i europejskich zmaganiach.

Sztab szkoleniowy Impela Wrocław zorganizował dwa sparingi z zespołem Budowlanych Łódź. Pierwszy, rozegrany w Łodzi – zakończył się wynikiem 2:2. W obu meczach szkoleniowcy umówili się na rozegranie czterech setów. Następnego dnia, we Wrocławiu, Impelki wygrały mecz 3:0, a dodatkowy set rozstrzygnęły na swoją korzyść łodzianki. Sparingi miały dać trenerom odpowiedź, na jakim etapie przygotowań są zawodniczki i jakie elementy gry należy poprawić.

W tym tygodniu Impel Wrocław trenuje w komplecie. Do kadry dołączyły Katarzyna Skowrońska – Dolata, Kristin Hildebrand i Lenka Dürr, które wróciły do Wrocławia po zakończeniu obowiązków reprezentacyjnych.

Najbliższy mecz Impelki rozegrają już w czwartek, 14 stycznia o godzinie 18:00. Przeciwniczkami siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów.  

Następnie wrocławianki udadzą się do Drezna, by tam rozegrać ważną batalię o awans do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Mistrzyń. Mecz z Dresdner SC zaplanowany jest na 20 stycznia na 19:00. We Wrocławiu siatkarki pojawią się na hitowym meczu 15. kolejki Orlen Ligi z Chemikiem Police. To wszystko już 24 stycznia. Pierwszy gwizdek o 14:45.

Zgłoś uwagę