wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:45

wroclaw.pl strona główna

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

29 marca otwarto nową przestrzeń kulturalna – Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego (siódmy odział Muzeum Miejskiego Wrocławia). To pierwsze w Polsce muzeum poświęconym historii teatru, posiadającym własną siedzibę. Głównym celem muzeum jest prezentowanie i promowanie dorobku wrocławskiej sceny teatralnej, uważanej za jedną z najważniejszych w Europie, ze szczególnym naciskiem na przypomnienie postaci jej wybitnego twórcy: Henryka Tomaszewskiego.

Idea stworzenia miejsca dokumentującego pracę i pasję kolekcjonerską Henryka Tomaszewskiego powstała jeszcze za jego życia i zyskała aprobatę Mistrza. Muzeum ma przechowywać i eksponować na wystawach artefakty związane z teatrem, być źródłem informacji i kwerend, propagować metody, idee, techniki związane z teatralnymi profesjami. Ma to być też miejsce, gdzie miło spędza się czas, w którym zwiedzający dobrze się czuje, gdzie od wejścia bierze go w posiadanie zaczarowany świat teatru.

W ramach wystawy odtworzono mieszkanie Henryka Tomaszewskiego, gabinet profesora Janusza Deglera oraz atelier fotograficzne Stefana Arczyńskiego. Ważnym elementem wystawy stałej jest Pracownia Paszczodźwięków Mirosława Oczkosia – miejsce, w którym zwiedzający zapoznają się ze sposobami pracy głosem.

Wstęp na wystawy stałe bezpłatny.

Miejsce

ZDJĘCIA

Zobacz także