wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:15

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Sztuka
  4. Wystawa „W krainie smoka tego” autorstwa Agnieszki Kozyry

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Agnieszka Kozyra, wrocławianka, wykładowca akademicki, psychoterapeuta i pedagog specjalny – zaprasza na wystawę „W krainie smoka tego”. Wernisaż, w niedzielę 20 czerwca, o godzinie 18.00 w ODSK Piast, przy ul. Rękodzielniczej 1. Ekspozycję można zobaczyć do 31 lipca.

Bajkowy świat Agnieszki Kozyry 

Autorka jest przedstawicielką Nowej Sztuki. Tworzy w nurcie realizmu magicznego na pograniczu surrealizmu. Stanisław Przewłocki, mistrz akwareli, znany i ceniony wrocławski artysta, podkreśla, że Agnieszka Kozyra uprawia sztukę mało konwencjonalną tematycznie w powszechnym rozumieniu.

 – Jej światy zarówno w rysunku jak i w malarstwie to kalejdoskop różnych bytów i zdarzeń. Szlachetny dukt kreski i pędzla absolutnie pewny i dynamiczny, świadczący o dużej wrażliwości twórczej. To osobiste światy autorki, przystępne a nawet życzliwe dla widza, jak sama autorka – dodaje Stanisław Przewłocki.

W krainie smoka tego

Na wystawa „W krainie smoka tego” autorka pokaże obrazy, które powstały w czasie pandemii.

– Pokazują moje namiętności, konflikty wewnętrzne, tajemnice. Chcę tu zostawić trochę bajkowego świata, bo nie chcę aby świat był zawsze zrozumiały i oczywisty – mówi artystka.

Agnieszka Kozyra w życiu nie tylko maluje i rysuje. Jest pedagogiem specjalnym, psychoterapeutą. Pracuje z młodzieżą niedostosowaną społecznie, niepełnosprawną intelektualnie oraz z osobami z zaburzeniami psychicznymi. Prowadzi psychoterapię osób dorosłych. W 2003 roku skończyła arteterapię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

Miejsce

ZDJĘCIA

Zobacz także