Aquapark – wakacyjne atrakcje

Aquapark – wakacyjne atrakcje

Z czym kojarzą się wakacje? Błękitna woda, plamy, słońce, leżaki – to wszystko jak zawsze czeka w Aquaparku na tych którzy wybrali wakacje w mieście. W tym roku pojawi się jednak zupełnie nowa atrakcja – symulator surfingu, który pozowali śmiałkom poczuć się jakby ujeżdżali fale na Hawajach.

Symulator surfingu 

– Urządzenie do surfowania na sztucznej fali sprowadziliśmy specjalnie na sezon letni z Belgii – zachęca Anna Hejno, rzeczniczka prasowa Aquaparku Wrocław. – Ma ono 18 m długości i 5,5 m wysokości, pozwoli więc naprawdę poczuć dreszczyk emocji. Woda sprężona pod ogromnym ciśnieniem unosi surfera na powierzchni fali, jego zaś zadaniem jest utrzymanie równowagi i zapanowanie nad energią wody. To wyzwanie, ale także fantastyczna zabawa.

Symulator surfingu będzie dostępny dla gościa Aquaparku Wrocław od najbliższej soboty (23 czerwca). W weekend, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, będzie można podziwiać pokazy w wykonaniu mistrza surfingu, Belga Martijna Hubeeka. Będzie można oczywiście także wypróbować urządzenia samemu. 

  • Surfing będzie dostępny dla wszystkich gości kompleksu basenów rekreacyjnych, pod warunkiem że ich wzrost przekracza 1.30 m. 
  • Z urządzenia można korzystać wyłącznie pod opieką instruktora i użyciem udostępnianych na miejscu specjalistycznych desek do bodyboardingu.
  • Wstęp jest płatny – można skorzystać z pakietu basic (10 zł na 20 minut) lub też premium (50 zł za 30 minut). Szczegóły oferty znaleźć można na stronie www.

Co jeszcze czeka w Aquaparku na stęsknionych za wakacyjną przygodą?

  • Dmuchane zjeżdżalnie, place zabaw i skakalnie, baseniki z łódeczkami dla najmłodszych i zorbingiem dla nieco starszych.
  • W chłodniejsze dni – sztuczna fala, leniwa rzeka i nowość – wodny tor przeszkód, który znaleźć można na basenie pływackim.
  • Do tego bezpłatne zajęcia nauki pływania dla niemowląt, wodne animacje dzieciaków i aquafitness dla dorosłych.
  • W weekendy –  turnieje sportowe, zabawy w podchody, warsztaty artystyczne, a także stanowisko do malowania twarzy i setki kolorowych baloników.

Ze względu na ogromną liczbę atrakcji, które przygotowano w tym roku, goście kompleksu Basenów Rekreacyjnych mogą korzystać z Basenu Sportowego, tym bardziej że Basen Pływacki zajęty będzie przez wodny tor przeszkód. Dodatkowo można skorzystać z zajęć aquafitnessu.

Aquapark Wrocław w okresie wakacyjnym jest też czynny o godzinę dłużej – wstęp do kompleksu Basenów Rekreacyjnych od 8.00 do 23.00.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Aquapark Wrocław

Borowska 99,  Wrocław

Komentarze