Wystawa klocków Lego na Stadionie Wrocław

Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków LEGO® na Stadionie Wrocław

Nową i największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków Lego będzie można oglądać już od 17 listopada 2017 r. Wystawa czynna będzie do 28 stycznia 2018 r. Na 1700 m2 zarówno dzieci, jak i dorosłych czekają niezwykłe atrakcje i doznania.

Prezydencki Boeing 747

Wśród wyjątkowych budowli znajdzie się między innymi największy na świecie samolot wykonany z miliona klocków Lego. Będzie to model Boeinga 747 – samolotu specjalnie przygotowanego do międzynarodowych podróży prezydenta USA, jest wykonany w skali 1:7, ma prawie 11 metrów długości, jego skrzydła mają niemal  10 metrów rozpiętości i blisko 3 metry wysokości. Zwiedzający będą mogli zajrzeć do środka samolotu i podejrzeć zbudowane z klocków sceny historyczne z udziałem najważniejszych osób w Stanach Zjednoczonych.

Uwaga! 26 listopada, ze względu na mecz, wystawa czynna będzie w godzinach 9.00-15.00 (kasy czynne do 14.00). 

Robert Lewandowski i Rafał Sonik

Postać została wykonana z 70 tysięcy klocków w skali 1:1. Kunszt budowniczych docenił sam piłkarz publikując na swoim oficjalnym profilu na Facebooku zdjęcie swojej podobizny z klocków oraz podpisując dla nas pamiątkową koszulkę, wyeksponowaną w gablocie.

Następna postać ze świata sportu to Rafał Sonik, którego postać będzie eksponowana wraz z jego quad'em.
Najbardziej utytułowany polski rajdowiec, czterokrotny zwycięzca klasyfikacji Pucharu Świata, który jako jedyny Polak indywidualnie wygrał rajd Dakar, społecznik i przedsiębiorca - Rafał Sonik. Postać wybitnego sportowca i jego quad wykonano w skali 1:1 z 250.000 klocków Lego.

Budowle pochłonęły 3 miesiące pracy 15 osób - konstruktorów i budowniczych.

Human Body - nietypowa lekcja biologii

Fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, pozwalają najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii. Naukę ułatwią i uprzyjemnią eksponaty wykonane z klocków Lego. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowanie podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układ oddechowy, pokarmowy i kostny.

Interaktywna Mapa Europy

Wykonana w całości z klocków interaktywna, ogromna mapa Europy pokazuje granice państw, ich stolice, flagi, a także księstwa europejskie. Dzięki niej, nie tylko najmłodsi zwiedzający będą mogli poszerzyć wiedzę dotyczącą najważniejszych organizacji europejskich.

Najwyższy człowiek w historii

Rekonstrukcja postaci najwyższego, mierzącego 272 cm, człowieka w historii - Roberta Wadlow'a. Do zbudowania tak wysokiej postaci w skali 1:1 nie wykorzystano żadnego wewnętrznego stelaża. Model zatem składa się wyłącznie z klocków - zużyto ponad 100.000 elementów.

Instrumenty muzyczne

Makieta edukacyjna przedstawiająca popularne instrumenty muzyczne, takie jak: gitara, trąbka, perkusja, akordeon i skrzypce. Zwiedzający będą mieli okazję nie tylko zobaczyć instrumenty wykonane z tego nietypowego budulca, ale także posłuchać każdego z nich.

Wielka kolekcja STAR WARS

We Wrocławiu organizatorzy przygotowali specjalną strefę Star Wars. Fani Gwiezdnych Wojen znajdą tam między innymi bogatą kolekcję autorskich eksponatów przedstawiających osiem wątków z kultowej IV części filmu – „Nowa Nadzieja” i ogromny niszczyciel gwiezdny Venator.

Niezapomniane wrażenia zapewniają również makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO. Wyjątkowym dodatkiem są także makiety autorskie, m.in. EREBOR – Samotna Góra, Wioska i Zamek Średniowieczny oraz Hit Wystawy - makieta przedstawiająca dworek w Soplicowie - rodzinną posiadłość głównych bohaterów „Pana Tadeusza” poematu Adama Mickiewicza.

FUN PARK

Oprócz budowli do podziwiania, organizator przygotował również Strefę Zabawy klockami czyli FUN PARK. Największa w Polsce Wystawy Budowli z Klocków Lego daje nie tylko dzieciom, ale i dorosłym możliwość niezwykłej zabawy. Na specjalnie wydzielonej powierzchni Fun Parkuznajduje się strefa Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. We Wrocławiu będzie można „rysować” i „pisać” klockami, a stworzone przez dzieci samochody z klocków będą zjeżdżać z pochylni lub skakać na dedykowanych skoczniach. Ponadto wytrzymałość budowli można sprawdzić na platformie wibracyjnej Super Shaker.

Wystawa zostanie otwarta 17 listopada. Jest objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Ministra Marka Michalaka.

Bilety:

Zakupu biletów można dokonać w kasach wystawy lub online na www.wystawaklockow.pl
Ceny biletów:

Poniedziałek-piątek:

  • BILET PORANNY 10:00 – 15:00 18 zł / osoba;
  • BILET POPOŁUDNIOWY 15:00 – 18:30 22 zł / osoba;
  • BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 15:00 – 18:30 18 zł/osoba;
  • BILET WIECZORNY 18:30 – 20:00 15 zł / osoba;

Sobota, niedziela i święta:

  • BILET WEEKENDOWY 10:00 - 18:30 22 zł / osoba;
  • BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 18 zł/osoba;
  • BILET WIECZORNY 18:30 – 20:00 15 zł / osoba;

GRUPY ZORGANIZOWANE (szkoły, przedszkola, inne)

  • Wejście dla grup zorganizowanych w poniższych cenach jest możliwe od poniedziałku do piątku w godz. 09:00 – 15:00.
  • Minimum 10 osób – 15 zł / osoba

Parkingi:

Parking dla aut osobowych

  • parking wielopoziomowy, Aleja Śląska, wjazd Brama D

Parking dla autokarów – ul. Królewiecka

UWAGA! Z biletem z wystawy klocków LEGO, Stadion Wrocław będzie można zwiedzać taniej!

Fot. https://www.facebook.com/pg/WystawaBudowlizKlockow/

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Stadion Wrocław

aleja Śląska 1, 54-118 Wrocław

Komentarze