Auto Stop Race 2019

Auto Stop Race 2019

W dniach 27 kwietnia – 3 maja 2019 r. zaplanowano tegoroczny Auto Stop Race. Ogólnopolski wyścig rozpocznie się startem z kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Celem, do którym „na stopa” będą mieli dotrzeć uczestnicy, będzie grecka wyspa Evia. W nocy z piątku na sobotę (8-9 marca) o północy startują zapisy.

Auto Stop Race to jedyny w swoim rodzaju wyścig, którego uczestnicy mają za zadanie, dotrzeć do wybranego miasta w Europie, przemieszczając się jedynie autostopem. W wyścigu udział bierze ponad 1000 osób, które podróżują parami.

Na campingu-mecie czekają na nich dobra zabawa, koncerty znanych artystów i inne przygotowane przez organizatorów atrakcje. Projekt skierowany jest do studentów i ma na celu zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu, a także rozwoju pasji podróżniczej. W poprzednich edycjach uczestnicy odwiedzili takie miejsca, jak m.in.: Rimini, Barcelona, Rzym, Dubrownik, Walencja i Półwysep Chalcydycki.

Podczas Auto Stop Race obowiązują dwie podstawowe zasady: wygrywa ten, kto najszybciej dotrze do mety, a wszyscy uczestnicy poruszają się tylko „na stopa”. Koszt pakietu startowego to 180 zł za parę.

W skład teamu mogącego wziąć udział w Auto Stop Race muszą wchodzić dwie pełnoletnie osoby poniżej 30. roku życia, z których przynajmniej jedna musi posiadać status studenta.

Start zapisów o północy 9 marca

Zapisy dostępne za pośrednictwem formularza na stronie internetowej wyścigu.

Organizatorem wydarzenia jest Klub Podróżników BIT, działający przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Lokalizacja

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Komandorska 118, 53-345 Wrocław

Komentarze