Koncert Flamenco "Siła Korzeni"

Wydarzenie odwołane. Koncert Flamenco „Siła Korzeni”

Wydarzenie odwołane.

Koncert Flamenco „Siła Korzeni” to projekt stworzony przez międzynarodową grupę artystów specjalnie na XII Festiwal Sztuka Łączy Pokolenia "Inspiracje Flamenco".  Podczas koncertu  wystąpią:

Sandra Cisneros tancerka z Malagi

Posiada specjalność Tańca Flamenco, którą zdobyła w  Profesjonalnym Konserwatorium „Pepa Flores”                 w Maladze. Uczęszczała na zajęcia do nauczycieli takich jak: Javier Latorre, Antonio Canales, La Lupi, Farruquito, Joaquin Grilo  i Eva Yerbabuena również do Pilar Soto, które łączą się z jej pierwszymi występami solowymi.

Obecnie kształci się  w Conservatorio Superior de Danza de Málaga i prowadzi szkołę tańca„ Jabera Studio ”. Rozwija karierę solowej tancerki  występując m. in. w Maladze (Tablao „Los Amayas” i „Cal yCanto”), Sewilli (Tablao Flamenco „Los Gallos”) i Madrycie (Teatro Flamenco Madrid).

W 2010 roku stała się częścią hiszpańskiego zespołu tańca flamenco „Alma Ballet” pod kierunkiem tancerzy i choreografów José Galvaña i Anny Ramírez. Wystąpiła jako przedstawicielka prowincji Malaga na Festiwalu Flamenco   w Lyonie (Francja, 2012). Stworzyła program wraz z tancerką Nadią Mazur  „El Lenguaje de las Flores"” na festiwal Duende de Poznań (Polska, 2012).  Brała udział  w festiwalu Tangier Flamencode (2013).  

Wzięła również udział w Biennale Flamenco w Maladze 2015.

Ponadto realizowała projekty artystyczne i dydaktyczne w takich krajach jak Francja, Polska, Łotwa, Litwa, Dominikana, Kamerun, Maroko i Rosja.            

Małgorzata Wołyńczyk

Założycielka szkoły flamenco La Puerta del Baile w Warszawie. Laureatka VI Międzynarodowego Konkursu Tańca Flamenco "Flamenco Puro" (Jerez de la Frontera 2019, III miejsce w kategorii Solistas Profesionales Adultos). Tym samym jest pierwszą polską tancerką flamenco nagrodzoną w Andaluzji. Ponadto jest laureatką nagrody Premio Especial de Jerez w 2017 roku na Międzynarodowym Konkursie Flamenco Puro w Turynie.

Kilkakrotnie występowała na scenach w Hiszpanii, w tym trzykrotnie była zapraszana do Pena de Gelves w Sewilli. Swoje umiejętności zdobywała i doskonaliła w najlepszych sewilskich szkołach tańca. Wystąpiła z zespołem Gipsy Kings. Współpracowała z Filharmonią Narodową, Teatrem Narodowym, Teatrem Kamienica, Telewizją Polską. Jej popularność wśród polskich fanów flamenco przyciąga na prowadzone przez nią warsztaty w Stręgielku i Wilkowie pasjonatów tej sztuki z całego kraju.

Jakub Wagner

Gitarzysta flamenco, który swój warsztat artystyczny rozwijał pod okiem wielkich mistrzów tej sztuki w Sewilli (Rafael Riqueni, Antonio Rey, Eduardo Rebollar). Brał udział w projektach „Pasja flamenco” i „Usłyszeć taniec”, trasach koncertowych ze śpiewaczką Evą Piñero, spektaklach teatralnych "Lorca y el flamenco" Conchy Parrales, „Testament cnotliwego rozpustnika” Emiliana Kamińskiego i „Zmienność Róży" Anny Chodakowskiej.

Wielokrotnie dzielił scenę z artystami z Hiszpanii m.in. w Sewilli, Utrerze, Los Palacios, Gelves, Marbelli. W Polsce jest często zapraszany do akompaniowania tancerzom i śpiewakom ze wszystkich stron kraju.

Mateo Gallito

to pseudonim artystyczny Matúša Kohútka, pochodzącego ze Słowacji tancerza i śpiewaka flamenco. Z wykształcenia jest pedagogiem pianistą. Jest założycielem istniejącego od 2002 r. zespołu Remedios oraz współautorem i wykonawcą programów „Sangre Flamenca”, „Encuentro Flamenco”, „Don Quijote”, „Symfonia Flamenca”, „Al-Alba”. Podczas tras koncertowych po Europie współpracował z wieloma artystami z Hiszpanii (m.in. Angeles Gabaldón, Juan Polvillo, José Ángel Carmona).

Dyskografia: Vendaval (2004), Dunya (2005), Cardamon (2007).

 

  • Organizator: MDK Wrocław-Krzyki
  • Dyrektor: Małgorzata Brodzińska
  • Koordynator: Anna Patkiewicz
  • FB: https://www.facebook.com/inspiracjeflamenco/
  • e-mail: mdk-krzyki@o2.pl

Bilety w cenie

  • 60 zł. - Normalne
  • 50 zł. Ulgowe (dla emerytów, studentów i młodzieży szkolnej za okazaniem legitymacji)

dostępne na stronie: https://www.ticketmaster.pl/event/15473 oraz w dniu koncertu na godzinę przed wydarzeniem w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu.

autor fot. Małgorzaty  Wołyńczyk na banerze : Piotr Spigiel

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Synagoga Pod Białym Bocianem

Włodkowica 5a, 50-072 Wrocław

Komentarze