Literacki Długi Weekend na Światowy Dzień Książki

Literacki Długi Weekend na Światowy Dzień Książki

Przed nami wielkie literackie święto: Światowy Dzień Książki UNESCO, który przypada na 23 kwietnia. Z tej okazji Wrocławski Dom Literatury organizuje długi weekend literacki, który rozpocznie się już w czwartek 19 kwietnia. Czekają nas spotkania autorskie z Mikołajem Grynbergiem, Dominiką Dymińską, greckim pisarzem Makisem Tsitasem oraz Jarosławem Mikołajewskim. Obędzie się także Bookowisko, czyli otwarta dla wszystkich wyprzedaż książek z domowych półek i literackie seanse filmowe.

19 kwietnia (czwartek)

19.00 klub Proza 

Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze: Grynberg i Grin. Mikołaj Grynberg w rozmowie z Irkiem Grinem opowie o swojej najnowszej książce, „Księdze wyjścia” (Wydawnictwo Czarne), ale i o artystycznej pracy nad trudnymi i bolesnymi zagadnieniami związanymi z relacjami polsko-żydowskimi. 

20 kwietnia (piątek)

Będzie poświęcony poezji i zaangażowaniu społecznemu artystów. Dzięki współpracy Wrocławskiego Domu Literatury z Korporacją Ha!art odbędzie się spotkanie z Dominiką Dymińską wokół jej najnowszego tomiku poezji „Pozdrowienia ze świata”. Rozpoczęcie o 19.00 w klubie Proza. Wstęp wolny.20 kwietnia będzie z kolei poświęcony poezji i zaangażowaniu społecznemu artystów. Dzięki współpracy Wrocławskiego Domu Literatury z Korporacją Ha!art odbędzie się spotkanie z Dominiką Dymińską wokół jej najnowszego tomiku poezji „Pozdrowienia ze świata”. Rozpoczęcie o 19:00 w klubie Proza. Wstęp wolny.  

21 kwietnia (sobota)

11.00 -15.00 Przejście Garncarskie

Bookowisko na Światowy Dzień Książki, przejście przeobrazi się w uliczny antykwariat (choć będą też wydawnicze nowości, o co zadbają m.in. Wydawnictwo Książkowe Klimaty i Wydawnictwo Amaltea). 

16.00 klub Proza

Popołudnie z grecką kulturą. Będzie m.in. o greckiej muzyce, ale przede wszystkim wszyscy zainteresowani literaturą z południa Półwyspu Bałkańskiego powinni pojawić się na spotkaniu z Makisem Tsitasem, autorem nagrodzonej Europejską Nagrodą Literacką powieści „Bóg mi świadkiem” (Wydawnictwo Książkowe Klimaty). Rozmowę poprowadzi Michał Bzinkowski, który przełożył książkę na język polski.

22 kwietnia (niedziela)

17.00 klub Proza

Mariaż literatury z kinem. Kino w Prozie: Literatura na ekranie. Tym razem seans specjalny, filmowa perełka w reżyserii Jeana-Jacques’a Annauda na podstawie powieści Umberto Eco, czyli „Imię róży”.

23 kwietnia (poniedziałek)

19.00 klub Proza

Literacki długi weekend ma akcent wyjątkowy. W ramach cyklu Literatura pod napięciem: Z Jarosławem Mikołajewskim, prozaikiem, eseistą, tłumaczem i reportażystą w jednym, czyli pisarzem ze wszech miar wszechstronnym, porozmawia poetka i prozaiczka Agnieszka Wolny-Hamkało.   

Lokalizacja

Klub PROZA

Przejście Garncarskie 2, 50-107 Wrocław

Komentarze