wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS Wroclaw Korean Film Festival 2023

Święto kina koreańskiego już po raz drugi zagości we Wrocławiu! Filmem otwarcia wrocławskiej edycji będzie „Pajęczyna” Kima Jee-woon, jednego z najważniejszych współczesnych reżyserów południowokoreańskich. W osadzonej w latach 70. XX wieku opowieści o reżyserze próbującym zmienić zakończenie swojego filmu wystąpił Song Kang-ho, znany z nagrodzonego Oscarem „Parasite” czy „Baby Broker”.

W ramach retrospektywy filmów Kima Jee-woon zobaczymy także jego „Słodko-gorzkie życie” – opowieść noir o tym, że czasami danie szansy miłości może przewrócić cały świat do góry nogami. Miłośników mroczniejszych klimatów ucieszy legendarny już horror „Opowieść o dwóch siostrach, a także „Ujrzałem diabła” – zrealizowane z rozmachem kino zemsty z udziałem charyzmatycznego Choia Min-sik, znanego z głównej roli w „Oldboyu”. Podczas Wroclaw Korean FIlm Festival zobaczymy również kontynuacje koreańskich hitów takich jak „Bezkarni: Sytuacja bez wyjścia” z nieugiętym detektywem Ma Seok-do czy „Tajna misja w Seulu 2: Widmo zagłady” z policyjnym duetem oficera z Korei Północnej oraz jego kolegi z Korei Południowej, których łączy wspólne śledztwo.

W programie nie zabraknie też reprezentacji kina artystycznego. Nowy obraz Hong Sang-soo „Patrząc w wodę” to przepiękny film o… robieniu filmów, ale także o życiu, snuciu opowieści i szukaniu sensu. Dla wielu seansem obowiązkowym będzie też „Dokąd chciałabyś pojechać?” Kim Hee-jung, koreańskiej reżyserki po łódzkiej filmówce. W jej rozpiętym między Warszawą a Koreą filmie zobaczymy historię Myungji i Jieun, dwóch kobiet połączonych przez los w chwili, którą zapamiętają na zawsze.

REPERTUAR Wroclaw Korean Film Festival 2023

  • Kino Nowe Horyzonty

    • Piątek 17 lis
      • 19:00

Miejsce