Na Dachu Afryki, czyli opowieści o Tanzanii

Na Dachu Afryki, czyli opowieści o Tanzanii

Wrocławski Klub Pod Kolumnami zaprasza na spotkanie z podróżniczką Dominiką Floryan. Wrocławianka zwiedziła pół świata, nie tylko jako turystka – pracowała m.in. w sierocińcu w Indiach czy w domu starców w Chile. W piątek, 2 września, o godzinie 18.30 opowie o Tanzanii, wstęp wolny.

„Świat jest inny, piękny i wielki – trzeba długo żyć" – mówi wrocławianka, Dominika Floryan. Zrozumiała to jako dwunastolatka, podczas kilkumiesięcznego pobytu w Libii, gdzie jej ojciec był na kontrakcie. Z Libii zapamiętała wiele. Została miłość do harissy i wrażenie, jakie wywarła Leptis Magna oraz pustynne i nadmorskie krajobrazy. W dorosłym życiu wiele razy była w Indiach, właściwie zjeździła je dookoła. Widziała całe wschodnie wybrzeże i dużą część zachodniego. Była gościem na hinduskim weselu, pracowała jako wolontariusz w sierocińcu, poznała plaże Kerali i centralne Indie.

Zafascynowały ją wtedy różnice kulturowe, rasowe i geograficzne. W Azji była też na Filipinach. Nie zabrakło tam momentów grozy oraz zachwytów nad muzycznymi talentami miejscowych. Zwiedzanie Chile dopełniła pomocą w lokalnym domu starców.

„Są kraje, w których ludzie wydają mi się bardziej wrażliwi, otwarci” – mówi. Ostatnią i najmocniejszą jej miłością jest Tanzania, do której wraca kilka razy w roku od czasu wejścia na Dach Afryki. O Tanzanii właśnie opowie nam więcej na autorskim spotkaniu w Klubie Pod Kolumnami 2 września, godz. 18.30. Co: Opowieści o Tanzanii - Dominika Floryan Gdzie: Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, Wrocław Kiedy: piątek, 2 września, 2022, godz. 18.30.

Wstęp wolny.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Klub Pod Kolumnami

pl. św. Macieja 21, 50-244 Wrocław

Komentarze