Festiwal Festiwali Komedia Roku: Wybrano zwycięzców

W niedzielę zakończyła się pierwsza edycja Festiwalu Festiwali Komedia Roku, czyli szczególnego przeglądu propozycji polskich teatrów grających komedie. Jury pod przewodnictwem profesora Janusza Deglera, które za najlepszy spektakl uznało „Depresję komika” z warszawskiego Teatru Polonia, a grającego w tym przedstawieniu Rafała Rutkowskiego za najlepszego aktora. Najciekawszą aktorką okrzyknięto Marię Pakulnis w „Prezencie urodzinowy” Teatru Agencja Jerzy Bończak.

  • festiwal festiwali komedia roku

    Nagroda I Festiwalu Festiwali Komedia Roku, czyli buldożek


Festiwal Festiwali Komedia Roku został wpisany w program obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016, ale jego organizatorzy, szefowie Wrocławskiego Teatru Komedia, Waldemar Dąbrowski i Paweł Okoński już teraz zastanawiają się, czy nie powtórzyć imprezy za rok. Zwłaszcza że cieszyła się wśród widzów sporym zainteresowaniem, a inauguracyjny spektakl „Ostrą jazdę” Teatru Komedia z Warszawy z Mirosławem Baką w obsadzie trzeba było powtórzyć.

Podczas pierwszej edycji jury w nieprzypadkowym składzie – aktorka Emilia Krakowska, reżyser Waldemar Krzystek, aktor Paweł Okoński – pod przewodnictwem teatrologa, profesora Janusza Deglera specjalne nagrody (statuetki buldożka – symbolu Wrocławskiego Teatru Komedia i nagrody rzeczowe od sponsorów) przyznało dwojgu aktorom i spektaklowi.

Maria Pakulnis okazała się bezkonkurencyjna jako Liz w „Prezencie urodzinowym” Teatru Agencja Jerzy Bończak (o spektaklu przeczytacie w Półmetek I Festiwalu Festiwali „Komedia Roku”), a Rafał Rutkowski okazał się najlepszym aktorem (w spektaklu „Depresja komika” Teatru Polonia z Warszawy). Najlepszym spektaklem wybrano także „Depresję komika” wyreżyserowaną przez Michała Walczaka.Zgłoś uwagę