Wrocław Extra

Na Dzień Matki woli chwasty niż kwiatki [BIULETYN WROCLAW.PL]

Wrocławianka Katarzyna Gubała to szczęśliwa wegeżona i wegemama. Od lat nie je mięsa, uprawia jogę. Z okazji Dnia Matki zdradza, jak namówić dzieci, by z radością chrupały marchewkę i zajadały sałatkę z mleczy. Pokazujemy też szlak wrocławskich rzemieślników i zachęcamy, by zgłaszali się następni. Ogłaszamy, że remont ul. Osobowickiej dobiega końca. I podajemy 8 rad ekspertów dla nauczycieli. W czerwcu wszyscy uczniowie w całej Polsce mają wrócić do szkół.

Anna Aleksandrowicz | 20 maja 2021

Pobierz biuletyn w pliku pdf

Szczepionka receptą na udane wakacje

Z dokumentem zaświadczającym o szczepieniu przeciwko COVID-19 unikniemy testów na granicy albo kwarantanny. Paula Tomaszewska, studentka V roku stomatologii na Uniwersytecie Medycznym, namawia rówieśników do przyjęcia szczepionki.

Czytaj na s. 3

 

Szaszłyk czy kiełbaska, czyli gdzie grillować w mieście

To, czy na ruszt wrzucimy kaszankę, czy wolimy ziemniaki z ogniska rozstrzygniemy szybko. Pogoda też dopisuje, a rząd luzuje kolejne obostrzenia. Pozostaje jedno ważne pytanie: gdzie we Wrocławiu można legalnie rozpalić ognisko lub grilla? Wskazujemy nasze propozycje.

Czytaj na s. 4

8 rad dla nauczycieli na łatwiejszy powrót do szkoły

Uczniowie I-III podstawówek już wróciły do swoich klas na lekcje, starsze roczniki uczą się hybrydowo. Wszyscy uczniowie po długiej przerwie znajdą się w szkole w czerwcu. To trudny moment, także dla nauczycieli. Przedstawiamy kilka rekomendacji ekspertów na lepszy „nowy” początek.

Czytaj na s. 5

Przebudowa Osobowickiej już na ostatniej prostej

Robotnicy pracują w pocie czoła przy remoncie ul. Osobowickiej. Przebudowa, która trwa od blisko półtora roku, znajduje się na finiszu. W sobotę 12 czerwca mają skończyć się utrudnienia dla kierowców i droga będzie już gładka i całkowicie przejezdna.

Czytaj na s. 6

Wyhoduj warzywo na balkonie

Marzysz o własnych świeżych warzywach, ale nie masz ogródka? Nic straconego. Pomidorów, sałaty, a także truskawek i poziomek możesz doczekać się też w doniczce w mieszkaniu lub w skrzynce balkonowej.

Czytaj na s. 9

A na osiedlach:

LEŚNICA

Międzyorganizacyjny Dzielnicowy Dom Kultury Zamek czy Osiedlowy Dom Kultury – największa instytucja kultury na Leśnicy przez ostatnie półwiecze różnie się nazywała, ale zawsze była ważna w życiu osiedla.

MAŚLICE

Daj ubraniom drugie życie i zamień je w... rośliny. Za każdy kg twoich ubrań portal Ubrania Do Oddania daje 1 zł. Każda taka złotówka zostanie zamieniona na sadzonki roślin na wrocławskie skwery i rabaty, a także na edukację i sprzęt do organizacji wrześniowej akcji Sprzątania Świata. Wrocław uzbierał już prawie 840 zł, z czego Maślice – 100 zł.

BROCHÓW

A jeśli masz dobre ubrania (damskie i męskie, nie dziecięce), ale wolisz przekazać je bezpośredni potrzebującym, przynieś je 22 maja do Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Koreańskiej 1A.

GRABISZYN-GRABISZYNEK

Przyjdź na sprzątanie osiedla 22 maja o godz. 16. Zbiórka: ul. Różana przy skrzyżowaniu z Grabiszyńską.

A ponadto:

 • Johanneum Novum przeciw wykluczeniu
 • Tramwaje pojadą inaczej przez Powstańców Śląskich
 • 10 nowych linii autobusowych dla Aglomeracji Wrocławskiej
 • Rafał Juszko, kolejny bohater akcji „Zmień piec”
 • Przyjdź i weź nasiona na hasło: pszczeli pożytek
 • Wymienią stare dachy w 11 budynkach
 • Nowe wiaty rowerowe na podwórkach
 • Jawor: miasto chleba, piernika i Kościoła Pokoju
 • Maj to miesiąc rodziny, wyjdźcie w miasto
 • Wrocławskie kina nareszcie otwarte
 • Międzynarodowy Festiwal Kryminału
 • Gwardia zaczyna operację PlusLiga
 • Ostatnia prosta przygotowań „Panter”

Gdzie dostać biuletyn