3. Pamiętajcie w Dzień Matki o tej jedynej na świecie
Dwie kobiety z pięciorgiem dzieci - najmłodsze na rękach swojej mamy Tomasz Hołod
Dwie kobiety z pięciorgiem dzieci - najmłodsze na rękach swojej mamy

26 maja będziemy świętować w Polsce Dzień Matki. Przypominamy o nim, pokazując pełne inicjatywy rodzicielki z wrocławskiego Klubu Mamuśki. Przedstawiamy też nowy skład 37-osobowej Rady Miejskiej Wrocławia: w których komisjach będą pracowali, z jakich pochodzą ugrupowań i kim są z zawodu rajcy IX kadencji, której przewodniczy Agnieszka Rybczak.

nowy_biuletyn_wroclaw_pl Nr20_181_2024.pdf from Wroclaw

Przypominamy także, że już w lipcu można dostać 5 tys. zł grzywny za stary piec i podpowiadamy, jak to zrobić, by zamiast tej kary otrzymać do 87 tys. zł na nowy. Przedstawiamy ciekawe oferty półkolonii w mieście, bo wakacje już za miesiąc. I zapowiadamy Festiwal Kryminału, który w tym roku zgarnie oczko. Ale po kolei.

Zaczynają się Wrocławskie Potańcówki

Domówka pod gwiazdami, Gorące latino, Weselne klimaty - przed nami kolejne lato z Wrocławskimi Potańcówkami pod chmurką. My podajemy terminy, ty zanotuj je w kalendarzu.

Czytaj na s. 3

Powiększ obraz: Tańce na świeżym powietrzu na pl. Wolności zaczną się 22 czerwca - na zdjęciu tańczący w roku 2023 Tomasz Hołod

Kierowcy taksówki tylko z polskim prawem jazdy

Na początku wakacji czekają nas spore zawirowania na rynku przewozów osób. Zgodnie z nowymi regulacjami ustawy o transporcie drogowym, od 17 czerwca 2024 roku każdy kierowca taksówki powinien mieć polskie prawo jazdy, co oznacza, że zagraniczne prawo jazdy nie będzie już honorowane.

Czytaj na s. 4

Powiększ obraz: Jowita Dąbrowska z firmy Ryba Taxi przy swojej taksówce Bartosz Chochołowski
Jowita Dąbrowska z firmy Ryba Taxi przy swojej taksówce

Wymień piec na ekologiczny, bo od lipca będą kary

Dofinansowanie nawet do 87 tys. zł na wymianę kopciucha na ekologiczne źródło ogrzewania czy grzywna 5000 zł? Wybór jest prosty. Od 1.07 wchodzą w życie nowe przepisy uchwały antysmogowej, więc zaczną się mandaty za palenie w kopciuchach. Aby ich uniknąć, złóż jak najszybciej wniosek o wymianę pieca.

Czytaj na s. 8

Powiększ obraz: Budynki z cegły na jednym wrocławskich osiedli - widok na dachy i dymiące kominy Tomasz Hołod

37 radnych IX kadencji Rady Miejskiej Wrocławia

Kim są wrocławscy radni? W jakim są wieku, jakie mają wykształcenie, co robią w życiu zawodowym? W których komisjach będą pracowali w Radzie Miejskiej Wrocławia? Przeczytaj, kto będzie decydował o sprawach Wrocławia przez najbliższych 5 lat.

Czytaj na s. 9-12

Powiększ obraz: Agnieszka Rybczak, przewodnicząca Rady Miejskiej Wrocławia IX kadencji w sali sesyjnej, w tle - inni radni Tomasz Hołod

Motylkiem albo konno, ale zawsze na MAXA

Za nami matury i egzaminy ósmoklasistów. Do wakacji został niecały miesiąc. Jeśli nie zaplanowaliście jeszcze wypoczynku dla swoich pociech, podpowiadamy, gdzie we Wrocławiu można zapisać dziecko na półkolonie. Oferta miejskich instytucji jest jak zwykle bogata, a oferta cenowa szeroka.

Czytaj na s. 14-15

Powiększ obraz: Dziesięcioro dzieci: ośmioro stoi, dwoje kuca przy koniu; zdjęcie zrobione podczas minionych półkolonii jeździeckich na Partynicach Wiktor Rzeżuchowski

Festiwal Kryminału gra w oczko - 21. edycja

Zaledwie dwa tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2024, który odbędzie się w tym roku w dniach 5–9 czerwca. Znamy już program wydarzenia. Co ciekawego czeka na miłośników literatury z dreszczykiem?

Czytaj na s. 17

Powiększ obraz: Uczestnicy Międzynarodowego Festiwalu Kryminału w klubie "Proza" w Przejściu Garncarskim podczas zeszłorocznej edycji Wrocławski Dom Literatury

Klub Mamuśki. Mamy to aniołowie na praktykach

Pełne energii i pomysłów, uśmiechnięte, stawiające na rozwój: i mamuśkowy, i kobiecy. Z myślą o szczęśliwym macierzyństwie, ale nie zapominając o realizowaniu swoich pasji, stworzyły Klub Mamuśki we Wrocławiu. Bo, jak podkreślają: „Ręka, która porusza kołyską, zmienia świat”. Kochane mamy, wierzcie w swoją intuicję!

Czytaj na s. 18

Powiększ obraz: Mama Ela z małą Marysią w chuście; Marysia paluszkiem celuje w obiektyw fotoreportera Tomasz Hołod

Co słychać na wrocławskich osiedlach?

STARE MIASTO: Nowy plac zabaw w podwórku przy Kotlarskiej

Szare na zielone – tak zmieniło się podwórko w samym centrum Wrocławia. Radość będzie wielka, maluchy już nie mogą się doczekać.

Czytaj na s. 13

NOWY DWÓR: CK Nowy Pafawag na Dzień Mamy i Dziecka

Idealny plan na spędzenie święta mamy i dziecka nie istnieje? Jak to nie! Centrum Kultury Nowy Pafawag zaprasza na swój dziedziniec. Już w niedzielę 26 maja o godz. 16 zacznie się dzień twórczych spotkań i aktywności na świeżym powietrzu dla całej rodziny.

Czytaj na s. 13

Ponadto w najnowszym biuletynie:

• 9 czerwca wybory do Europarlamentu
  • W sezonie letnim częstsze odbiory bioodpadów
  • Mieszkańcy konsultują zmiany na południu miasta
  • Szkoła Sąsiedzkich Spacerów - zapisz się do 27.05
  • Na Olszewskiego będą zrywać asfalt
  • Rozpoczął się remont SP 30 przy Zaporoskiej
  • Bookcrossing: wymień się, bo Wrocław nie marnuje
  • Zamów i zapłać, nie wstając od stolika
  • Cali wspaniali! Wiemy, kto jest naj w pomaganiu
  • Disney kręci we Wrocławiu serial o Breslau
  • SPORT. Śląsk pisze historię na naszych oczach
  • Europo, bój się. Pantery nadchodzą!
  • Krzyżówka numeru 181

Sprawdź, gdzie dostać drukowany biuletyn wroclaw.pl

KLIKNIJ TUTAJ