„Eu sou capoeira. Historia Adama Faby” w DCF-ie [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 13.05 do godz.9

Mamy dla was 2 podwójne zaproszenia na dowolny z dwóch specjalnych pokazów filmu „Eu sou capoeira. Historia Adama Faby” w dniach 18-19.05 o godz. 15.45 do Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

„Eu sou capoeira” (w wolnym tłumaczeniu: jestem capoeirą) opowiada historię człowieka, który poświęcił swoje życie sztuce walki określanej jako „najpiękniejsza z walk, najgroźniejszy z tańców”, czyli capoeirze. Adam Faba, główny bohater filmu, jest prekursorem tej sztuki walki w Polsce i jednocześnie najwyższym stopniem polskim capoeiristą. Pomimo ciężkiej drogi, pełnej wzlotów i upadków – kontuzji i licznych operacji, nieprzerwanie dąży do rozwoju capoeiry w Polsce.

„Przywiózł” capoeirę do Polski ponad 20 lat temu, a ogrom pracy i oddanie zaowocowało w 2014 r. czymś, czego nie osiągnął do tej pory żaden Polak: przyznaniem mu stopnia Contra Mestre. Dokument jest retrospekcją ostatnich dwudziestu lat; pokazuje jak wszystko się zaczęło, rozwijało i do jakiego etapu udało się dojść.

Środki na powstanie tego filmu zebrano w ramach projektu przez platformę PolakPotrafi.pl.

Żeby wygrać bilety trzeba do 13.05 do godz. 9 wysłać do nas wypełniony formularz. W treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego i odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

Z jakiego kraju pochodzi capoeira?

Wygrywa co piąta osoba, która udzieliła poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Zwycięzca o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostanie poinformowany mailowo.

 
Zgłoś uwagę