I ty możesz zostać wolontariuszem ESK 2016

Nie trzeba być uczniem albo studentem, można emerytem. Organizatorzy wolontariatu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 szukają ludzi kreatywnych bez względu na wiek, a nawet… miejsce zamieszkania. Pomagać można zarówno we Wrocławiu, jak i w innej miejscowości przed komputerem. Obecnie trwa nabór na uczestnictwo w weekendzie otwarcia.  


W ramach ESK 2016 dostępne są trzy podstawowe formy wolontariatu – akcyjny (eventowy), długoterminowy (Kulturalny Batalion Specjalny) oraz e-wolontariat. Chętni do pomocy, wypełniając specjalną ankietę, sami decydują, którą z opcji wybiorą. Nabór trwać będzie aż do końca 2016 roku, choć teraz wszystkie ręce na pokład są potrzebne do pomocy przy weekendzie otwarcia ESK (15-17 stycznia 2016). Zgłoszenia na te trzy dni trzeba wysyłać do 13 grudnia, potem oferta zniknie z systemu.

Wolontariusze w styczniu będą obecni we wszystkich miejscach, w których zaplanowano wydarzenia (przeczytacie o nich w „Przebudzenie” – program otwarcia ESK 2016), a więc m.in. na trasie specjalnych pochodów, które wyjdą z czterech różnych dzielnic i zejdą się w Rynku, ale przejdą m.in. obok Narodowego Forum Muzyki czy BarBary – głównego centrum dowodzenia ESK 2016.

Wiek wolontariuszy nie ma znaczenia. Informować o ESK 2016 mogą zarówno licealiści, jak i seniorzy, także obcokrajowcy. Potencjalni uczestnicy dowiedzą się wszystkiego podczas specjalnie zorganizowanych szkoleń. Dopiero potem wyjdą na miasto z ulotkami i będą opowiadać o najważniejszych punktach roku 2016.

Formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie ESK 2016.  

Zgłoś uwagę