Elektryczny car-sharing z Wrocławia na konferencji „Państwo 2.0”

W Warszawie w czwartek rozpoczęła się konferencja poświęcona cyfryzacji i projektom IT w polityce państwa. Zostaną na niej przedstawione również praktyczne rozwiązania w sektorach Smart City, Energetyka i Zdrowie, wśród nich Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych VOZILLA, działająca od czterech miesięcy we Wrocławiu.


Według Indeksu Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa Cyfrowego 2017 rozwój cyfrowych usług publicznych jest jednym z głównych wyzwań, jakie stoją przed Polską − przypomina portal IT Computerworld, organizatorzy VIII Konferencji „Państwo 2.0.”, która rozpoczęła się w czwartek, 22 lutego 2018 r. w Centrum Konferencyjnym POLIN w Warszawie i potrwa do piątku.

Smart City Wrocław

Pierwszy dzień konferencji to prezentacja najważniejszych rządowych projektów IT i planowych inwestycji. W drugim dniu organizatorzy skupią się na zastosowaniu technologii w rozwoju miasta, sektorze energetycznym i ochronie zdrowia. Wrocław będzie miał mocną reprezentację w części poświęconej SMART CITY, jako pierwsze miasto w Polsce, które posiada 200 miejskich samochodów elektrycznych. Miejska Wypożyczalnia Samochodów VOZILLA od startu cieszy się dużą popularnością, notując ponad 40 tys. wypożyczeń po 2 miesiącach funkcjonowania.

Miłosz Franaszek z firmy Enigma, operatora MWSE VOZILLA opowie o car-sharingu elektrycznym jako uzupełnieniu transportu miejskiego, zaś w debacie eksperckiej wezmą udział również Maciej Bluj, wiceprezydent Wrocławia i Tomasz Konieczny, dyrektor Centrum Nowych Technologii, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

„Państwo 2.0” VIII Konferencja Computerworld, 22-23 lutego 2018, Centrum Konferencyjne POLIN, Warszawa

Zgłoś uwagę