4. Zakończenie kadencji zarządu TBS Wrocław. Miasto ogłosi konkurs na prezesa [SZCZEGÓŁY]

Trwająca 3 lata kadencja zarządu TBS Wrocław Sp. z o.o. dobiegła końca. W środę, 5 kwietnia, Zgromadzenie Wspólników podsumowało dotychczasową pracę zarządu i zatwierdziło sprawozdanie finansowe za rok obrotowy 2022. Mandat dotychczasowego prezesa Aleksandra Dychały i wiceprezesa Marka Łapińskiego wygasł.

Zakończenie kadencji zarządu TBS Wrocław

To był trudny i wymagający czas, który wpisywał się w ramy pandemii i szalejącej inflacji. Dziś, zgodnie z przepisami, kadencja dotychczasowego zarządu dobiegła końca. Dziękuję wszystkim członkom zarządu za trud i zaangażowanie w wykonywaniu swoich obowiązków. Cieszę się także, że w ostatnim czasie udało nam się rozszerzyć ofertę dla wrocławian, oddając do użytku 270 mieszkań. To oznacza, że w zasobie TBS mamy już 4133 lokale i wrocławska spółka jest drugą największą tego typu w Polsce. A przecież już w sierpniu zostanie wzbogacona o 300 kolejnych mieszkań w Leśnicy.
Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia

Wśród sukcesów 3-letniej kadencji zarządu TBS Wrocław Sp. z o.o. można wymienić m.in.:

• zakończenie inwestycji mieszkaniowych na Nowych Żernikach (117 mieszkań) i na Brochowie (153 mieszkania),
  • zaawansowaną budowę w Leśnicy, gdzie powstaje 301 mieszkań na wynajem i 10 lokali usługowych,
  • zdecydowane zwiększenie nakładów finansowych na remonty, naprawy i konserwacje do blisko 10 mln w 2022 roku,
  • rozwinięcie działalności komercyjnej, dzięki której sukcesywnie rośnie wysokość netto przychodów spółki z tytułu wynajmu lokali mieszkalnych i sprzedaży (lokale usługowe, powierzchnie reklamowe, współpraca z operatorami urządzeń do odbierania i nadawania paczek).

Zarząd TBS Wrocław w trakcie pandemii podejmował również szereg działań osłonowych na rzecz najemców lokali usługowych, aby usprawnić proces wyboru najemców z rynku wtórnego, wprowadził dodatkowe kryteria, które sprawiły, że lokale mieszkalne częściej trafiają do osób związanych z Wrocławiem jako podatnicy i w ten sposób współtworzą miejski budżet.

Zaktualizowane zasady wyboru najemców zwiększyły też dostępność mieszkań TBS dla osób, które z różnych powodów – m.in. wieku senioralnego, wielodzietności lub niepełnosprawności – potrzebują mieszkania, a mają trudności w kupnie lub wynajmie lokalu na rynku komercyjnym. Dodatkowo premiowane stało się zwolnienie lokalu komunalnego przed podpisaniem umowy najmu z TBS Wrocław, co wpisuje się w szerszą politykę mieszkaniową gminy.

Miasto ogłosi konkurs na nowego prezesa

Zgromadzenie Wspólników nie zdecydowało się przedłużyć wygasających mandatów dla dotychczasowego prezesa Aleksandra Dychały i wiceprezesa Marka Łapińskiego i podjęło decyzję, że nowy prezes TBS Wrocław Sp. z o.o. zostanie wybrany w stosownym konkursie

Taka decyzja oznacza, że do czasu powołania nowego zarządu obowiązki prezesa będzie tymczasowo pełnił Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki – Wojciech Adamski.