4. Wrocławski TBS szuka chętnych na mieszkania w Leśnicy. Do wzięcia są dwu- i trzypokojowe mieszkania
Na zdjęciu inwestycja Leśnica IX wrocławskiego TBS. Zdjęcie ilustracyjne archiwum TBS
Na zdjęciu inwestycja Leśnica IX wrocławskiego TBS. Zdjęcie ilustracyjne

Wrocławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego szuka chętnych na mieszkania w Leśnicy. Lokale mają po dwa-, trzy pokoje i od 48 do 63 metrów kwadratowych, w standardzie „pod klucz”. Nabór wniosków rozpocznie się 23 stycznia 2023 r.

Wrocławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego szuka chętnych na mieszkania powstałe w ramach inwestycji Leśnica IX. Osiedle powstaje w obrębie ulic: Błońskiej, Dolnobrzeskiej, Marszowickiej i Uraskiej.

Przeprowadzka jeszcze w tym roku

W Leśnicy powstaje 201 lokali mieszkalnych, a zakończenie budowy planowane jest na III/IV kwartał 2023 roku. Celem dodatkowego naboru jest wyłonienie przyszłych najemców na lokal pozostałe do zadysponowania po naborze przeprowadzonym w IV kwartale 2022 r.

W tym rozdaniu dostępne będą mieszkania 2-pokojowe (ok. 48-52 mkw) oraz 3-pokojowe (63 mkw). Lokale zostaną wykończone „pod klucz” i będą gotowe do umeblowania. Z każdego mieszkania przewiduje się wyjście na taras, balkon lub loggię.

Gmina przewiduje stworzenie najemcom możliwości skorzystania z dopłat do czynszu z Funduszu Dopłat w ramach programu Mieszkanie na Start. Nabór wniosków od potencjalnych lokatorów rozpocznie się 23 stycznia 2023 i potrwa do 10 lutego 2023 roku.

Wysokość czynszu i partycypacji

Czynsz za wynajem mieszkania będzie ustalony przed zawarciem umowy najmu zgodnie z zasadami obowiązującymi w zasobach TBS Wrocław Sp. z o.o. Aktualnie można prognozować stawkę czynszu na poziomie 4 proc. wskaźnika wartości odtworzeniowej 1 m kw lokalu mieszkalnego obowiązującego dla Miasta Wrocławia, czyli 26,47 zł za m kw. Wysokość opłat za inne usługi (telefon, media lub Internet) będzie uzależniona od indywidualnych umów zawartych z dostawcami.

Zgodnie z zasadami systemu budownictwa społecznego, najemcy mieszkań wpłacają partycypację. W przypadku osiedla Leśnica IX, wyniesie ona 1960 zł za 1 m kw.

Kwota partycypacji podlega zwrotowi najemcy nie później niż w terminie 12 miesięcy od dnia opróżnienia lokalu (po wypowiedzeniu umowy najmu), a wysokość zwracanej kwoty jest ustalana zgodnie ustawą o mieszkalnictwie społecznym.

Wypełniony wniosek wraz z wymaganymi załącznikami może zostać również przesłany za pośrednictwem operatora pocztowego (decyduje data wpływu do Urzędu) oraz platformy ePUAP (adres /umwroclaw/SkrytkaESP).

Więcej informacji mogą Państwo zasięgnąć pod numerem telefonu (71) 777-85-78. Szczegółowe warunki ubiegania się o najem lokalu są dostępne na stronie BIP Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Wnioski należy składać w Wydziale Lokali Mieszkalnych Urzędu Miejskiego Wrocławia z siedzibą przy pl. Nowy Targ 1-8 we Wrocławiu w COM II, parter, pok. 12.

Źródło: materiały prasowe