wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wspólnie i Osobno – o turystyce największych miast Polski rozmawiano we Wrocławiu

Po raz czwarty do Wrocławia przyjechali przedstawiciele samorządów i lokalnych organizacji turystycznych największych miast Polski, zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich. Debatowano o wspólnych przedsięwzięciach, turystyce przyjazdowej z Czech, turystyce wodnej i najgorętszym temacie: opłacie turystycznej i najmie krótkoterminowym.

Reklama

Wydział Promocji Miasta i Turystyki UM Wrocławia, Fundacja Promocji Turystyki Kongresowej Convention Bureau – Wrocław, Wrocławska Organizacja Turystyczna i Unia Metropolii Polskich zorganizowali czwarte spotkanie samorządowe z cyklu "Wspólnie i Osobno", które odbyło się w dniach 10-11 czerwca 2024 r. we Wrocławiu w Odra Centrum. Spotkanie skupiało się na ważnych tematach związanych z rozwojem turystyki i promocją miast.

Plan rozwoju marki odrzańskiej

Podczas wydarzenia omówiono potencjał i plan rozwoju marki odrzańskiej, o której opowiedział Alfred Wagner (zastępca dyrektora Wydziału Promocji Miasta i Turystyki i prezes Wrocławskiej Organizacji Turystycznej).

- Zeszłoroczne badania wykazały, że wodny Wrocław może mieć jeszcze wiele do zaoferowania mieszkańcom i turystom. Aktualnie pracujemy nad założeniami Wrocławskiej Marki Wodnej, które wskażą nam cele do zrealizowania w najbliższych latach – mówił Wagner.

Następnie dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej Pavel Trojan zapoznał uczestników spotkania z profilem turysty czeskiego, jego oczekiwaniami i potrzebami.

- Czesi przez pandemię na nowo zainteresowali się Polską i, jak widzimy, zakochali się w tym kraju. Aby utrzymać wzrost zainteresowania konieczne jest przygotowanie kompleksowej oferty dla naszych sąsiadów, a najważniejszym jej punktem jest przełamanie bariery językowej, promowanie atrakcji turystycznych w języku czeskim – zwracał uwagę Trojan.

Wspólnie dla turystyki

Kolejnym punktem programu była prezentacja Rafała Szczepkowskiego z Unii Metropolii Polskiej, który przedstawił możliwości wspólnych działań na różnych polach w tym m.in. podczas wydarzeń branżowych odbywających się na terenie Polski. Część merytoryczną zakończyła dyskusja na temat najmu krótkoterminowego oraz opłaty turystycznej, która dotyczyła zarówno samych założeń, jak i sposobu rozwiązania tych dwóch istotnych turystycznych kwestii.

Warto również dodać, że to właśnie podczas jednego ze spotkań Wspólnie i Osobno, w 2022 roku, została ogłoszona deklaracja Wspólnie dla turystyki, którą podpisali przedstawiciele urzędów miejskich i lokalnych organizacji turystycznych największych polskich miast, a która miała na celu podkreślenie wspólnych wartości i możliwości współpracy w turystyce w obszarze: społecznym, naukowym, prawnym i wizerunkowym - mimo na co dzień osobnego funkcjonowania każdego z miejskich organizmów i naturalnej konkurencji.

Podczas spotkania obecni byli reprezentanci 8 miast: Warszawy, Poznania, Gdańska, Łodzi, Krakowa, Katowic, Białegostoku i Wrocławia, a po raz pierwszy organizatorzy zrealizowali wydarzenie w formie hybrydowej, dzięki czemu udało się dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej.

Źródło: materiały organizatorów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl