wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Wrocławscy artyści na karnawale w Wenecji. Ich prace oczarowały publiczność

Karnawał? I natychmiast przed oczami pojawiają się wspaniałe maski, bogato zdobione kostiumy, parady a przede wszystkim Wenecja - światowa ikona karnawału. To właśnie w Wenecji 19 stycznia młodzi artyści z Wrocławia: Przemysław Gawłowski i Piotr Kern otworzyli swój pierwszy wspólny wernisaż w Pallazzo Albrizzio znajdujący się w centrum najstarszej dzielnicy Wenecji. 

Reklama

Wrocławscy artyści wraz z grupą przyjaciół zaskoczyli publikę wernisażu 

– Wszyscy spodziewali się cekinów, brokatu i złota, a tymczasem na pierwszym planie znalazły się nagie ciała pokryte warstwami farby – mówi Piotr Kern, artysta znany też jako Pan od Bodypaintingu.

Wystawa pt. “Vivid Image” wzbudziła sporo kontrowersji i zachwytu jednocześnie. Artyści opowiadają, że zarówno organizatorzy jak i uczestnicy wernisażu nie spodziewali się tak odważnego ruchu.

Nieczęsto Polacy biorą udział w weneckim karnawale

Co więcej, Przemysław Gawłowski i Piotr Kern byli pierwszymi od wielu lat artystami z Polski, którzy zaistnieli w Wenecji. Podczas niedawnego wernisażu uczestniczyli przedstawiciele niemalże trzydziestu krajów, międzynarodowe grupy artystów, w tym z USA, Azji czy Afryki a przede wszystkim przedstawiciele lokalnych władz, reprezentacje weneckich ośrodków artystycznych, w tym z akademii sztuk pięknych.

– Dyrektor galerii głównej podkreślał wielokrotnie, że zaszczytem jest gościć po raz pierwszy w Pallazzo Albrizzio artystów z Polski i to jeszcze z tak nietuzinkowymi dziełami – relacjonują wrocławscy artyści.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Piotr Kern (@pan_od_bodypaintingu)

– Przemysław Gawłowski to fotograf o niesamowitych zdolnościach pracy nad światłem i obiektywem. Tworzy niebanalne fotografie, oparte głównie o fine art i akty, a przyświeca mu ideał zdjęć Helmuta Newtona – zachwala współpracę Piotr Kern, autor malarstwa.

Z kolei Piotr Kern, przedstawiający się jako Pan od Bodypaintingu, jak sam mówi – kontynuuje wielopokoleniową rodzinną tradycję malowania, tylko tym razem na niestandardowych “podłożach”. 

Galeria zdjęć

Wernisaż wrocławskich artystów to jeden z punktów otwierających tegoroczny karnawał w Wenecji. Wystawę można podziwiać codziennie w galerii głównej Pallazzo Albrizzio, aż do końca karnawału. 

Obaj artyści zdradzili w wywiadzie dla The Body Language, że następny, dużo większy wernisaż odbędzie się we Wrocławiu, w restauracji Niewinni Czarodzieje 2.0 w sukiennicach już 20 lutego o godzinie 20:00.

Źródło: materiały prasowe

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl