3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [5.06.2023]

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Małe, czerwone drzwiczki w różnych miejscach we Wrocławiu – o co z nimi chodzi?

We Wrocławiu, mieście krasnoludków, można znaleźć (w różnych częściach miasta – np. na stadionie Tarczyński Arena, koło Hali Stulecia czy w pobliżu Rynku) drzwiczki prowadzące do świata małych ludzików? Tak może pomyśleć sporo osób, które zobaczyły małe, tajemnicze, czerwone drzwiczki umieszczone w różnych częściach Wrocławia. Co to za tajemnicze drzwiczki? Kto je stworzył? Po co? Co kryją w sobie? Wyjaśnienia przeczytacie na wroclaw.pl.

Ladies Day na Partynicach – zobaczcie zdjęcia

Przepiękne kapelusze, zjawiskowe fascynatory, stroje jak z wybiegu paryskiej mody... Niedziela na torze wyścigów konnych na Partynicach była bardzo stylowa. Panie w eleganckich sukniach, panowie - w skrojonych na miarę garniturach (ale też i w mundurach). Wyścigi konne i Ladies Day przyciągnęły tłumy. Zobaczcie zdjęcia!

Skrzyżowanie torów tramwajowych z kolejowymi na Jagodnie – czy to możliwe?

W Toruniu Miejski Zakład Komunikacji buduje skrzyżowanie torów tramwajowych z kolejowymi. Tam jest to możliwe. Dlaczego zatem nie może powstać podobne na wrocławskim Jagodnie? Wyjaśnienia przeczytacie na wroclaw.pl

Lista darmowych atrakcji we Wrocławiu

Co można zobaczyć i zwiedzić we Wrocławiu za darmo? Wbrew pozorom istnieje wiele sposobów na cieszenie się urokami miasta bez ponoszenia żadnych finansowych kosztów. Lista atrakcji jest całkiem długa i co ważne, te propozycje mogą zainteresować zarówno turystów jak i mieszkańców miasta. Sprawdźcie lokalizacje na naszej stronie.

Wrocławianie z pasją – Andrzej Gaszewski

A na koniec zachęcamy do przeczytania o wyjątkowym wrocławianinie z pasją. Andrzej Gaszewski, ubiegłoroczny król wrocławskich seniorów, ma tyle pasji, że mógłby obdzielić nimi pułk wojska: interesuje go kultura, bilard, jazda konna, kolarstwo, fotografia, nurkowanie… Można tak wymieniać w nieskończoność, jednak tym, co pochłania go najbardziej, jest wcielanie się w różne postaci. Robi to, grając w filmach, serialach, teatrze i kabarecie, a także wówczas, gdy przy różnych okazjach wkłada stroje ze swojej kolekcji.