3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław (25.01.2023)
„Wrocław.pl na dzień dobry”. www.wroclaw.pl
„Wrocław.pl na dzień dobry”.

W najnowszym odcinku „Wrocław.pl na dzień dobry” świeża dawka newsów z miasta (player znajduje się na samym dole pod tekstem). Ogłoszono nominacje do Oscarów, w gronie wyróżnionych znalazła się polska produkcja. Pokazujemy też galerię zdjęć detali i ozdób mostu Pomorskiego Południowego po remoncie. Pokazujemy, jaką metamorfozę przejdzie jedno z największych wrocławskich podwórek w 2023 roku. Podpowiadamy, że można skorzystać z bezpłatnych zajęć z hokeistami na lodowisku Tarczyński Arena. Mówimy o dużych podwyżkach za odbiór śmieci we Wrocławiu. Podpowiadamy także, kiedy można kupić tańsze bilety do wrocławskich atrakcji.

Wielki sukces! „IO” Jerzego Skolimowskiego z nominacją do Oscara

Mamy powody do radości! W kategorii filmów nieanglojęzycznych szansę na Oscara ma „IO” w reż. Jerzego Skolimowskiego, a film współprodukował Wrocław. Ceremonia wręczenia Oscarów 12 marca w hollywoodzkim Dolby Theater. Sprawdź, z jakimi filmami będzie konkurowała polska produkcja.

Galeria zdjęć detali i ozdób mostu Pomorskiego Południowego

Piękne, wyremontowane mosty Pomorskie we Wrocławiu. Ich reprezentacyjną częścią jest ta południowa, która przywróconą urodę zawdzięcza przede wszystkim kamieniarzom. To oni dzień po dniu, przez długie miesiące, częściowo ręcznie uzupełniali ubytki, skuwali cement z kamieni i odnawiali ozdoby. Efekt pokazujemy na zdjęciach na www.wroclaw.pl. Oto maszkarony, rzygacze, napisy, daty, lampy i postumenty mostu Pomorskiego Południowego!

Jedno z największych wrocławskich podwórek przejdzie metamorfozę

Wnętrze podwórzowe w kwartale ulic Górnickiego, Benedyktyńskiej, Sępa-Szarzyńskiego i Sienkiewicza o powierzchni 1,1 hektara wkrótce zmieni się do poznania. Wrocławskie Mieszkania przygotowują właśnie przetarg, a wszystkie prace mają zostać wykonane jeszcze w 2023 roku. Zobaczcie na wizualizacjach na www.wroclaw.pl, co powstanie na tym dużym podwórku na wrocławskim osiedlu Plac Grunwaldzki.

Skorzystaj z bezpłatnych zajęć z hokeistami na lodowisku Tarczyński Arena

O godzinie 19.00 w środę (25.01.2023 r.) na lodowisku Tarczyński Arena rozpoczną się pierwsze otwarte zajęcia łyżwiarskie z przedstawicielami wrocławskich drużyn hokejowych: pań z zespołu Wiedźmy 71 oraz panów z Watahy 71. Może w nich wziąć udział każdy, kto nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania sportu. Trenerzy i instruktorzy pomogą w opanowaniu podstaw jazdy, jak i udoskonaleniu techniki.

Duże podwyżki za odbiór śmieci we Wrocławiu!

Dlaczego zapłacimy więcej za wywóz odpadów? Miasto wprowadziło zmiany do cennika dot. odbioru odpadów we Wrocławiu. Powód? Radykalne podniesienie cen przez prywatne firmy świadczące tego typu usługi. Zgodnie z przepisami ani jedna złotówka nie trafi do budżetu miasta, całość opłat będzie przeznaczona na system gospodarowania odpadami. Ile zapłacimy za śmieci w 2023 r. i jak wpłynie to np. na miesięczny czynsz? Szczegóły na www.wroclaw.pl

W te dni kupisz tańsze bilety do wrocławskich atrakcji

W które dni zapłacimy mniej za wejściówki do wrocławskich atrakcji? Zobaczcie, kiedy i gdzie opłaca się pójść, aby skorzystać z promocyjnych cen za bilety. Warto pamiętać, że w programie Nasz Wrocław czeka na nas 9 bezpłatnych wejść i zniżek do wielu ciekawych miejsc w naszym mieście. Więcej na www.wroclaw.pl