wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Jedno z największych wrocławskich podwórek przejdzie metamorfozę! Będzie pięknie już w 2023 roku [WIZUALIZACJE]

Wnętrze podwórzowe w kwartale ulic Górnickiego, Benedyktyńskiej, Sępa-Szarzyńskiego i Sienkiewicza o powierzchni 1,1 hektara wkrótce zmieni się do poznania. Wrocławskie Mieszkania przygotowują właśnie przetarg a wszystkie prace mają zostać wykonane jeszcze w 2023 roku. Zobaczcie na wizualizacjach, co powstanie na tym dużym podwórku na wrocławskim osiedlu Plac Grunwaldzki!

Reklama

– Zmieni się wszystko, od układu komunikacyjnego, przez miejsca rekreacji i oświetlenie. Tak ogromna powierzchnia pozwoliła zaprojektować siłownię zewnętrzną, plac zabaw i odnowienie boiska, przy którym pojawią się piłkochwyty – napisał na swoim Facebooku prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Było „podwórko wielkich jezior”, będzie zielona enklawa

To miejsce nazywane było przez lokalną społeczność „podwórkiem wielkich jezior” lub też „podwórkiem pięciu stawów” - z uwagi na tworzące się kałuże. Teraz przebywanie na podwórku stanie się przyjemnością. Czas będzie można spędzać aktywnie, leniwie i pośród zieleni.

Mieszkańcy generalnie skarżą się najczęściej na nierówną nawierzchnię i brak miejsc do rekreacji. Dlatego rewitalizacja to przede wszystkim bardzo kosztowne prace ziemne związane z budową odwodnienia, układu komunikacyjnego, dróg wewnętrznych, chodników, ścieżek i miejsc parkingowych. Tak będzie również w przypadku tego podwórka.
Katarzyna Galewska, rzeczniczka Wrocławskich Mieszkań

Duże wrocławskie podwórko wypięknieje - zobaczcie wizualizacje

Ponadto na podwórku pojawią się stojaki rowerowe, ławki, miejsce zbiórki i kosze na odpady oraz toalety dla psów. Będzie także bardziej zielono - istniejąca zieleń zostanie uzupełniona, tworząc zacienione zielone enklawy.

Podwórko podobnie jak na wizualizacjach może wyglądać jeszcze w 2023 roku.

35 podwórek do rewitalizacji do 2024 r. Jakie dalsze plany?

Przypomnijmy, że w ramach Programu Kompleksowej Modernizacji Podwórek Komunalnych na lata 2021-2024 zostanie wyremontowanych w sumie 35 gminnych wnętrz, które są pod opieką spółki Wrocławskie Mieszkania i Zarządu Zasobu Komunalnego. Łącznie prace pochłoną około 60 mln zł.

Ostatnio Wrocławskie Mieszkania wykonały rewitalizacje w obrębie ulic: Nehringa, Nauczycielskiej i Curie-Skłodowskiej oraz Nyskiej i Sernickiej.

Najbliższe plany to także remonty podwórek przy ulicach:

  • Jaracza, Orzeszkowej, Wyszyńskiego i Nowowiejskiej;
  • Benedyktyńskiej, Sępa-Szarzyńskiego, Górnickiego i Sienkiewicza;
  • Komuny Paryskiej, Zgodnej i pl. Zgody;
  • Wyszyńskiego, Prusa, Sępa-Szarzyńskiego i Sienkiewicza;
  • Krzywej, Piastowskiej, Sienkiewicza, Reja i Nowowiejskiej;
  • Skłodowskiej-Curie, Łukasiewicza, Smoluchowskiego i Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl