3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [24.11.2022]
„Wrocław.pl na dzień dobry” fot. www.wroclaw.pl
„Wrocław.pl na dzień dobry”

W najnowszym odcinku „Wrocław.pl na dzień dobry” świeża dawka newsów z miasta (player znajduje się na samym dole pod tekstem). Sky Tower nie będzie już najwyższym wieżowcem we Wrocławiu. Poza tym przeczytasz o tym, że jeśli palisz, możesz zbadać płuca w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu bezpłatnie i bez skierowania. Informujemy też o tym, że w Kolejkowie można już zobaczyć Miasto z Piernika...

Przywitaj dzień z „Wrocław.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Czy Sky Tower nie będzie już najwyższym wieżowcem we Wrocławiu?

Cztery nowe biurowce przy Fabrycznej mają być wizytówką Wrocławia doskonale widoczną z odległości nawet kilkudziesięciu kilometrów od miasta. Jeden z nich – według zakładanego projektu – ma być wyższy od Sky Towera. Właściciel terenu otrzymał pozwolenie na budowę całego kompleksu. Teraz stoją tam magazyny i hale, a w przyszłości powstanie kompleks wieżowców, w tym jeden najwyższy we Wrocławiu. Budynek ma mieć 214 metrów – takie są plany (Sky Tower mierzy 212 m).

Palisz? Zbadaj płuca w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu – bezpłatnie i bez skierowania

Rozpoczął się nabór do kolejnej edycji programu profilaktycznych badań płuc dla palaczy. W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej we Wrocławiu można szybko i bez skierowania zbadać płuca za pomocą niskodawkowej tomografii komputerowej. Kto może zgłosić się na badanie? Jak wygląda rejestracja?

Kino Nowe Horyzonty wyprzedaje fotele

Jest ich łącznie ponad 1500, mają po 14 lat, są w dwóch kolorach – niebieskim i zielonym, a 90 proc. jest w bardzo dobrym stanie. Mowa o fotelach z Kina Nowe Horyzonty.

„Chcesz ugościć fotel w swoich progach? Planujesz zmianę wyposażenia w Twojej instytucji? Zabierz kawałek Kina Nowe Horyzonty, gdziekolwiek chcesz” – zachęcają organizatorzy wyprzedaży foteli w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Cena jest do uzgodnienia, w zależności od liczby foteli. Organizatorzy informują, że waha się od przysłowiowej złotówki do nie więcej niż 50 zł.

Otwarcie nowej galerii handlowej przy ul. Długosza

A już dzisiaj otwarcie galerii handlowej przy ul. Długosza we Wrocławiu. Najemcy zapowiadają promocje dla klientów. W nowym centrum znajdą się sklepy popularnych marek, m. in.: odzieżowe, z elektroniką, zoologiczny, sportowy i drogeria. Galeria Długosza 66 mieści się w pobliżu al. Kromera na Karłowicach.

Sala zabaw dla małych pacjentów w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, przy ul. Borowskiej powstał nowy plac zabaw dla małych pacjentów. W środę, 23 listopada, odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi z okazji otwarcia nowego miejsca zabaw dla pacjentów Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej w USK we Wrocławiu. Kolorowa sala z pewnością umili czas maluchom! Sala zabaw znajduje się w prawym skrzydle szpitala, zaraz obok przychodni. Miejsce zostało w pełni wyremontowane i wyposażone w nowe meble i zabawki, które z pewnością spodobają się dzieciom.

Miasto z piernika w Kolejkowie

Zapach korzennych przypraw unosi się w rozświetlonym kolorowymi lampkami i otulonym skrzącym się śniegiem miasteczku. Urocze chatki, ludziki i zwierzątka są stworzone w całości z lukrowanego piernika, a dookoła nich przejeżdżają pociągi z czekolady. Miasto z Piernika, jedyna tak na świecie wystawa czeka na odwiedzających w Kolejkowie we Wrocławiu od 23 listopada do końca lutego.