wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

27°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [23.03.2023]
Wrocław.pl na dzień dobry www.wroclaw.pl
Wrocław.pl na dzień dobry

Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym żyje Wrocław. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. Włodzimierz Kałdowski, pionier barwnej fotografii z Wrocławia, skończył sto lat! Dziś na www.wroclaw.pl zobaczycie jego niesamowite zdjęcia z lat 40., 50. i 60.

Reklama

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Setne urodziny Włodzimierza Kałdowskiego

Włodzimierz Kałdowski, pionier barwnej fotografii z Wrocławia, skończył sto lat! Dziś na www.wroclaw.pl zobaczycie jego niesamowite zdjęcia z lat 40., 50. i 60. Tuż po wojnie dokumentował zniszczenia Wrocławia. W 1952 r. zrobił pierwsze kolorowe fotografie, a rok później na PWr obronił nowatorską pracę dyplomową, która przyczyniła się do produkcji w Polsce fotograficznych materiałów barwnych. Zobaczcie, jak wyglądało miasto w kadrze Włodzimierza Kałdowskiego. Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Muzeum Miejskiego Wrocławia.

Kuchenne Rewolucje

Było ostro, rozeszli się, ale ostatecznie udało się dogadać. Tak często bywa w Kuchennych Rewolucjach. Magda Gessler kilka miesięcy temu odwiedziła wrocławską restaurację Centrum Gastronomiczne Margaret. My byliśmy w niej kilka dni temu a już dzisiaj o godzinie 21.35 w TVN emisja odcinka Kuchennych Rewolucji z restauracji Margatet.

Nasadzenia drzew i krzewów

Cztery zielone lata we Wrocławiu to 21 tys. drzew, 215 tys. krzewów i pnączy oraz 52 nowe parki i zieleńce. Chcesz zobaczyć to na własne oczy, przyjdź 25 marca na Zielony piknik przy ul. Legnickiej. Dostaniesz drzewko do posadzenia, pomalujesz doniczkę, zrobisz ekologiczną marzannę, wymienisz się ubraniami. M.in. o tym przeczytasz w najnowszym biuletynie. A o czym jeszcze? Sprawdź dziś na www.wroclaw.pl.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl