wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [22.11.2022]
„Wrocław.pl na dzień dobry” fot. www.wroclaw.pl
„Wrocław.pl na dzień dobry”

W najnowszym odcinku „Wrocław.pl na dzień dobry” świeża dawka newsów z Wrocławia (player znajduje się na samym dole pod tekstem). Minęły 4 lata prezydentury Jacka Sutryka, zobacz podsumowanie kadencji. Policjanci szukają nowych pracowników. Sara James powraca do America's Got Talent. We Wrocławiu już niedługo oblodzenie. Już od 22 listopada złożysz wniosek o zakup węgla po preferencyjnych cenach. Dzisiaj pierwszy mecz Polski w MŚ w Katarze, a także koncert Bonbo.

Reklama

Przywitaj dzień z „Wrocław.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

4 lata prezydentury Jacka Sutryka

1,8 mld zł na inwestycje w drogi, chodniki i mosty, 200 mln zł na wymianę kopciuchów, ponad 7 tys. nowych miejsc w żłobkach i przedszkolach, a do tego 240 nowych autobusów na ulicach Wrocławia – podsumowujemy w liczbach cztery lata prezydentury Jacka Sutryka. Według raportu „Business Environment Assessment Study” stolica Dolnego Śląska jest najlepszym miastem w Polsce, zarówno do życia, jak i inwestowania. Jak jednak wygląda rzeczywistość Wrocławia z perspektywy czterech lat kadencji samorządowej? Zobaczcie na Wroclaw.pl. 

Znajdź pracę w policji

Policja we Wrocławiu szuka chętnych do pracy. Podpowiadamy, co trzeba zrobić, by zostać policjantem lub policjantką. Warto też sprawdzić, ile zarabia policjant we Wrocławiu. Najbliższy termin przyjęcia do służby jest 29 grudnia i będzie to ostatnia taka możliwość w tym roku we Wrocławiu. 

Sara James powraca do America's Got Talent

Sara James, ambasadorka Roku Dobrych Relacji we Wrocławiu, wystąpi w specjalnej edycji programu America's Got Talent, przeznaczonej dla największych gwiazd z różnych edycji show. W odsłonie All-Stars do rywalizacji zostało zaproszonych 60 uczestników. Wśród nich m.in. zwycięzca 14. sezonu – Kodi Lee czy saksofonista Avery Dixon. Kiedy startuje program? Zobaczcie na Wroclaw.pl.

Nadchodzi oblodzenie

A we wtorek rano uważajcie, bo będzie ślisko! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o oblodzeniu. – Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -6°C do -2°C, temperatura minimalna przy gruncie miejscami około -8° Celsjusza – ostrzega IMGW. Ostrzeżenie obowiązuje do dzisiaj do godziny 10.

Wnioski o zakup węgla

Od wtorku, 22 listopada, w wybranych Centrach Obsługi Mieszkańca we Wrocławiu można składać wnioski o zakup węgla po preferencyjnych cenach. Z tej możliwości mogą skorzystać osoby, którym przyznano dodatek węglowy oraz wszyscy, których podstawowym źródłem ciepła jest piec na węgiel i ma to potwierdzenie w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Jak, gdzie i kiedy składać wnioski? Sprawdźcie na Wroclaw.pl.

Polska kontra Meksyk na MŚ w Katarze

Na ten moment czekaliśmy długie miesiące! Dzisiaj o godzinie 17.00 swój pierwszy mecz na mistrzostwach świata w Katarze rozegrają biało-czerwoni. Reprezentacja Polski zmierzy się z Meksykiem. A na Wroclaw.pl przeczytacie nie tylko zapowiedź tego spotkania, ale także znajdziecie mundialowe ciekawostki, informacje, gdzie obejrzeć mecz Polska – Meksyk a także typowanie znanego futbolowego eksperta, osła Zidane’a z wrocławskiego zoo. 

Koncert Bonbo

A wieczorem w Hali Stulecia zagra Bonobo – brytyjski muzyk poruszający się w wolnej, emocjonalnej i niekiedy melancholijnej elektronice, którą miesza z innymi gatunkami muzycznymi.  Wrocław to jeden z trzech przystanków w Polsce na trasie „Fragments Live Tour”, w ramach której Bonobo pięć dni z rzędu występował w słynnej londyńskiej Royal Albert Hall. Początek dzisiejszego koncertu o godzinie 20.00.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl