wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Wolontariuszka oszukała fundację Weź Pomóż z Wrocławia. Podejrzana jest o wyłudzenie 120 tys. zł
na zdjęciu widać długie stoły przy których siedzi kilkadziesiąt osób jedzących posiłek Fundacja Weź Pomóż / FB
na zdjęciu widać długie stoły przy których siedzi kilkadziesiąt osób jedzących posiłek

Wolontariuszka mogła wyłudzić pieniądze ze znanej wrocławskiej fundacji Weź Pomóż. 42-latka już usłyszała zarzut oszustwa. Policja sprawdza, czy nie ma więcej poszkodowanych przez kobietę i prowadzi postępowanie w sprawie o oszustwo na kwotę 120 tysięcy złotych. – Teraz w kasie fundacji nie mamy pieniędzy na czynsz. Jeśli nie uzbieramy potrzebnej sumy, będziemy musieli zakończyć działalność – mówi Jan Piontek, prezes fundacji Weź Pomóż.

Reklama

Wolontariuszka, która oszukała fundację, pracowała w niej od maja. Angażowała się w działania na rzecz osób ubogich, pomagała w przygotowywaniu paczek, organizacji wydarzeń.

- Jakiś czas temu przekonała nas do udziału w konkursie na organizację całodziennych posiłków dla grupy 70 osób z Ukrainy, uchodźców wojennych, którzy zatrzymali się w Wołowie – opowiada Jan Piontek, prezes fundacji Weź Pomóż. – Konkurs miała organizować jedna z wołowskich instytucji miejskich. Warunkiem przystąpienia do konkursu była wpłata wadium. Tak też zrobiliśmy, przelaliśmy 35 tys. zł na konto wskazane przez tę kobietę. Na wszystko pokazywała dokumenty. Okazały się spreparowane.

Kiedy wolontariuszka ogłosiła, że Weź Pomóż wygrało konkurs w Wołowie, kolejne 60 tys. zł poszło na posiłki dla emigrantów.

Jan Piontek: - Tylko że nie było żadnych uchodźców. Ta kobieta część jedzenia wyrzuciła, część prawdopodobnie sprzedała, a część rozdała znajomym.

Wolontariuszka z zarzutem oszustwa

Fundacja Weź Pomóż nie jest jedyną instytucją poszkodowaną w tej sprawie. Kolejne 35 tys. zł jako wadium w rzekomym konkursie na podane przez nią – jak wykazała policja wirtualne konto – przekazała także jeszcze jedna wrocławska fundacja.

Policja prowadzi postępowanie w sprawie o oszustwo na kwotę 120 tysięcy złotych wobec 42-letniej wrocławianki.
St. asp Aleksandra Freus, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Kobiecie postawiono zarzut dotyczący oszustwa. Została objęta dozorem policyjnym.

Weź Pomóż: Wigilia i nie wiadomo, co dalej

Fundacja Weź Pomóż to jedna z najbardziej znanych we Wrocławiu organizacji charytatywnych. Na co dzień ma pod opieką blisko pół tysiąca osób, dla których przygotowuje paczki z żywnością i chemią domową.

Na 20 grudnia planujemy spotkanie wigilijne dla tysiąca osób. I to może być ostatnie wydarzenia organizowane przez nas, bo na dzisiaj nie mamy w kasie pieniędzy na czynsz. Jeśli ich nie zdobędziemy, będziemy musieli zakończyć działalność.
Jan Piontek, prezes Fundacji Weź Pomóż

Fundację można wspomóc finansowo, m.in. za pośrednictwem zbiórki w serwisie zrzutka.pl

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl