4. Wigilia Pełna Ciepła w Czasoprzestrzeni we Wrocławiu
Wigilia Pełna Ciepła w Czasoprzestrzeni - 24 grudnia 2023 r. Na zdjęciu Jacek Sutryk (drugi od prawej) i Janina Ochojska (siedzi obok prezydenta) Tomasz Hołod / Redakcja www.wroclaw.pl

Za nami kolejna Wigilia Pełna Ciepła we wrocławskiej Czasoprzestrzeni, organizowana z myślą o osobach samotnych i potrzebujących. W niedzielę 24 grudnia 500 osób spotkało się, by wspólnie przeżywać ten świąteczny czas. Było wspólne śpiewanie kolęd, życzenia, mnóstwo pysznych świątecznych potraw, ciepła, życzliwości i przede wszystkim uśmiechu z możliwości świętowania razem z innymi. Zobaczcie zdjęcia z niezwykłej wrocławskiej Wigilii.

Wigilia Pełna Ciepła dla 500 osób samotnych i w kryzysie bezdomności już po raz 5. odbyła się w Czasoprzestrzeni! – Dzięki wysiłkowi 100 wolontariuszy oraz Waszemu wsparciu finansowemu możemy stworzyć namiastkę świąt ludziom w kryzysie ubóstwa – informuje Czasoprzestrzeń na Facebooku.

W Wigilii wzięli udział przedstawiciele miasta, m.in. prezydent Wrocławia Jacek Sutryk: – Kilka lat temu zainicjowaliśmy wigilię dla najuboższych w wigilię właśnie. Dziękuję wszystkim wolontariuszom za to, że na chwilę zostawili swoje rodzinne, świąteczne stoły i że są tutaj z nami. Kochani jesteście wielcy - dobrych Świąt i do zobaczenia – zwróci się do zebranych prezydent Sutryk.

Wigilia Pełna Ciepła w Czasoprzestrzeni - zdjęcia ze wspólnego świętowania

Po życzeniach i wspólnym śpiewaniu kolęd oraz podzieleniu się opłatkiem, można było - w ciepłej rodzinnej atmosferze - skosztować świąteczny potraw: tradycyjnego barszczu z uszkami, ryb, pierogów, sałatek czy ciast. Zobaczcie zdjęcia z Wigilii Pełnej Ciepła w Czasoprzestrzeni w dawnej Zajezdni Dąbie, przy ul. Tramwajowej.