4. Wielkanocne Paczki Dobrych Relacji dla potrzebujących
Wielkanocne Paczki Dobrych Relacji 2024. Rozdawał je m.in. prezydent Wrocławia Jacek Sutryk (na zdjęciu przekazujący paczkę dzieciom) fot. Tomasz Hołod

Przed nadchodzącymi świętami wielkanocnymi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej nie zapomina o najbardziej potrzebujących. Tak, jak w poprzednich latach zaprasza ich na spotkania połączone z rozdawaniem paczek. W niedzielę 17 marca odbyło się pierwsze z nich. Atrakcji nie brakowało a paczki rozdawali m.in. prezydent Wrocławia Jacek Sutryk i piłkarze oraz trenerzy Śląska Wrocław! Zobaczcie sami!

W spotkaniu, które odbyło się na Tarczyński Arena, wzięły udział rodziny wielodzietne oraz osoby starsze, samotne, niezaradne i zagrożone wykluczeniem społecznym z południowo-zachodniej części Wrocławia – w sumie 250 mieszkańców Wrocławia.

Na uczestników, oprócz paczek żywnościowych i słodyczy dla dzieci, czekały serdecznie życzenia, poczęstunek oraz wiele atrakcji. Działał także punkt informacyjny zorganizowany przez Wrocławskie Mieszkania i Zarząd Zasobu Komunalnego.

W ciągu ostatnich kilku lat przekazaliśmy potrzebującym mieszkańcom już ponad 20 tysięcy paczek. Robimy to, ponieważ widzimy Wrocław jako wspólnotę, która jest wrażliwa, pomocna i która zawsze zwraca uwagę na potrzeby drugiego człowieka. Cieszę się, że po raz kolejny możemy być razem.
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Konserwy, majonez, babka świąteczna

Przed nadchodzącymi świętami do naszych klientów MOPS trafi ponad 1500 paczek o wartości ok. 200 tysięcy złotych.

1200 paczek to paczki żywnościowe, sfinansowane przez miasto, a przygotowane przez Wrocławską Spółdzielnię Socjalną. Są w nich produkty żywnościowe takie jak konserwy mięsne oraz warzywne, olej, majonez, kawa, herbata, cukier, kakao a także czekolada, ciastka i babka świąteczna. W paczkach znajdują się także życzenia świąteczne od prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.

Dodatkowo miejskie spółki - Stadion Wrocław, Aquapark Wrocław, ZOO Wrocław, MPK Wrocław i WKS Śląsk Wrocław - ufundowały 350 workoplecaczków wypełnionych rozmaitymi słodyczami – batonikami, żelkami, czekoladami, które otrzymują dzieci obecne na spotkaniach.

Nie chodzi tylko o paczki

Staramy się, by spotkania, które organizujemy już kolejny rok, nie były tylko rozdawaniem paczek, ale także możliwością bycia razem w większym gronie i świątecznej atmosferze.
Andrzej Mańkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu

– Chcemy by mieszkańcy mogli wziąć udział w dodatkowych aktywnościach oraz skorzystać z różnego rodzaju wsparcia, np. z punktów informacyjnych przygotowanych przez jednostki miejskie czy organizacje pozarządowe – dodał Mańkowski. – Zdajemy sobie sprawę, że nowoczesne miasto, to nie tylko sprawna infrastruktura i liczne miejsca pracy, ale także system pomocy najbardziej potrzebującym członkom naszej wspólnoty. Dziękujemy wszystkim za wsparcie tej inicjatywy.

Paczki rozdawali młodzi piłkarze

Spotkanie na stadionie dało także naszym gościom możliwość spotkania się z przedstawicielami WKS Śląsk Wrocław. Wspólnie z prezydentem i przedstawicielami MOPS paczki rozdawali młodzi piłkarze: Jagoda Ostrowska, Martin Kuczkowski i Mikołaj Tudruj oraz trener Jacek Magiera.

– Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wesprzeć Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – mówił trener Jacek Magiera. – Mamy nadzieję, że te paczki sprawią, że święta wielu osób będą bardziej udane.

Trenerowi Magierze wtórował Mikołaj Tudruj, który cieszył się, że piłkarze mogą wziąć udział w spotkaniu dla potrzebujących mieszkańców.

- Bardzo nam miło kolejny raz włączyć się w akcję Paczki Dobrych Relacji. Dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej i wszystkim zaangażowanym za zaproszenie do wspólnego działania. Cały klub – trener,  zawodnicy i zawodniczki, wszyscy jako Śląsk Wrocław chcemy wspierać dobre inicjatywy, a uśmiech najmłodszych to zawsze wyjątkowa, najpiękniejsza nagroda. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie dało dzieciom sporo radości – podsumował Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław.

Żurek, kawa, herbata

Na przybyłych gości czekał także poczęstunek – żurek, kawa i herbata ufundowane przez spółkę Catering Stadion oraz wspaniałe ciasta przygotowane przez Zespół Szkół Gastronomicznych z ulicy Kamiennej. Obie instytucje po raz kolejny wsparły wydarzenie organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Atrakcje dla dzieci

Na dzieci natomiast czekało mnóstwo atrakcji, w tym warsztaty wielkanocne przygotowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, drobne upominki od MPK  Wrocław oraz, malowanie twarzy i zaplatanie warkoczyków od Aquapark Wrocław, animacje przygotowane przez ZOO Wrocław oraz konkurencje sportowe przygotowane przez WKS Śląsk Wrocław.

Atmosferę radości wprowadzały też liczne maskotki, które rozdawały drobiazgi, prowadziły zabawy i fotografowały się z dziećmi.

Będą kolejne spotkania

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje aż siedem spotkań dla osób z różnych części miasta. Pierwsze  z nich odbyło się dzisiaj (17 marca), a ostatnie będzie tuż przed świętami, 27 marca. Odbędą się one w Centrum Kultury Agora przy ul. Serbskie, OPT Zamek na Leśnicy, Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Fama przy ulicy Bolesława Krzywoustego, Hali Grafit przy ulicy Namysłowskiej i w Dziennym Domu Pomocy Na Ciepłej w pobliżu wrocławskiego Aquaparku.

– Na dwa największe spotkania – dzisiejsze na Tarczyński Arenie i w ZOO Wrocław– zaprosiliśmy również dzieci z rodzin wielodzietnych i zastępczych - informuje Anna Bytońska, rzeczniczka prasowa MOPS.

Źródło: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej