wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Komunikaty i ostrzeżenia
  4. Uwaga, huraganowe wiatry nad Polską. Na Dolnym Śląsku także będzie mocno wiało [OSTRZEŻENIE IMGW]
Na zdjęciu: wskaźnik podmuchów wiatru na tle chmur foto: pixaby
Na zdjęciu: wskaźnik podmuchów wiatru na tle chmur

Nad Polskę nadciąga głęboki niż Ulf, który wypchnie teraz panujący wyż. W efekcie starcia dwóch mas powietrza w nocy z piątku na sobotę (z 17 na 18 lutego) będzie mocno wiało. Na wybrzeżu Bałtyku wiatr osiągnie 120 km na godzinę, czyli będzie miał siłę huraganu. Na Dolnym Śląsku również wystąpią silne porywy wiatru. IMGW wydało ostrzeżenie.

Reklama

– Na Dolnym Śląsku wiatr osiągnie 80 kilometrów na godzinę. Takie porywy wiatru mogą nawet wyrwać drzewo z korzeniami, zerwać dach lub przesunąć ciężarówkę – mówi Ewelina Szewczak, dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Najsilniejszy wiatr na wybrzeżu i w górach

Najsilniej będzie wiało na wybrzeżu Bałtyku, gdzie wiatr osiągnie prędkość 125 km na godzinę, czyli będzie miał siłę huraganu. Na Dolnym Śląsku – w tym we Wrocławiu – wiatr będzie wiał z siłą 80 km na godzinę.

Ewelina Szewczak: – Odradzamy wyjścia w góry. W wyższych partiach będzie wiało nawet z siłą 140 km na godzinę.

Według synoptyków porywiste wiatry ustąpią nad Polską w sobotę około południa. Na Dolnym Śląsku wichurom będą towarzyszyły niewielkie opady deszczu oraz słabe opady śniegu.

W prognozach na stronie IMGW opublikowany jest komunikat z informacją o silnym wietrze. W trzystopniowej skali porywy wiatru na Dolnym Śląsku będą pierwszego stopnia - co oznacza porywy wiatru do 90 km na godzinę lub silny wiatr o średniej do 70 km na godzinę.

Temperatura w weekend sięgnie 8-9 stopni Celsjusza.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl