wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Edukacja
 4. Aktualności z edukacji
 5. 75-lecie VI LO na Pilczycach. Zobaczcie zdjęcia z uroczystości!

Liceum Ogólnokształcące nr VI przy ul. Hutniczej we Wrocławiu świętowało dzisiaj (17 listopada) swoje 75-lecie. Były piękne przemówienia i nadanie szkole nowego sztandaru. Uroczystość dopełnił występ szkolnej formacji „Muzyczna Szóstka”, która obchodzi w tym roku pięciolecie istnienia. Wręczono również medale dla zasłużonych nauczycieli. Zobaczcie zdjęcia!

Reklama

Wrocławska Szóstka świętuje 75 lat!

VI Liceum Ogólnokształcące przy ul. Hutniczej we Wrocławiu ma już 75 lat. W piątek (17 listopada) odbyło się świętowanie.

Pracuję w tej szkole 25 lat, a od 8 lat nią zarządzam. Łączy mnie z tym miejscem absolutnie przedziwna więź - cieszę się, jak z sukcesów własnego dziecka, gdy widzę jak rośnie i że jest coraz piękniejsza (jesteśmy w trakcie remontu, ale bardzo na niego czekaliśmy). Cieszy mnie ogromnie, że jest to szkoła lubiana i doceniana. 
Marlena Krzyżostaniak-Klecha, dyrektor szkoły

Podczas uroczystości nie zabrakło prezydenta Jacka Sutryka, który podziękował uczniom za ich dobre serce i chęć pomocy w miejskich wydarzeniach.

Szóstka jest wyjątkową szkołą. Panuje w niej niesamowita atmosfera, a uczniowie są wszechstronnie utalentowani i niezwykle zaangażowani w różne działania społeczne, m.in. związane z Przylądkiem Dobrej Nadziei. Ale nie tylko, bo za każdym razem gdy robiliśmy coś ważnego np. w Ośrodku Kultury Piast, czy kiedy była organizowana wigilia dla osób samotnych, potrzebujących - zawsze mogliśmy liczyć na uczniów Szóstki. Za to chciałbym bardzo podziękować.
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Zobaczcie zdjęcia z uroczystości 75-lecia wrocławskiej Szóstki!

Jedna z najlepszych szkół w mieście

Szkoła należy do Wrocławskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie i realizuje wiele projektów profilaktycznych w ramach tego programu. Uczestniczy też w wielu inicjatywach:

 • wymianie międzynarodowej polsko-niemieckiej,
 • współpracy partnerskiej ze szkołami z Dessau i Verl oraz z Fundacją Droste Haus,
 • współpracy z uczelniami wyższymi, instytucjami miejskimi oraz organizacjami pozarządowymi.

W gronie uczniów znajdują się stypendyści: prezesa Rady Ministrów, ministra Edukacji i Nauki, prezydenta Wrocławia w zakresie programu Promovere Talenta oraz w zakresie twórczości i edukacji artystycznej. A wśród absolwentów znane osobistości, takie jak:

 • Andrzej Gałła (aktor)
 • Edward Linde-Lubaszenko (aktor)
 • Jan Jakub Kolski (reżyser, producent filmowy)
 • Maciej Janowski (żużlowiec)
 • Rafał Kubacki (judoka, olimpijczyk, nauczyciel akademicki)
 • dr hab. Mariusz Chabowski (profesor UMW)

W 2023 roku Liceum nr VI uzyskało tytuł „Brązowej Szkoły 2023”, przyznanej przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” (Szkoła zajęła 185 miejsce w rankingu ogólnopolskim i 15 miejsce w rankingu dolnośląskim).

Wyróżnieni nauczyciele Szóstki

Główną częścią uroczystości było wręczenie medali „Merito de Wratsilavia” zasłużonym pracownikom szkoły:

 • Anna Wojdat-Niklewska, zatrudniona od 1984 r. – nauczycielka języka niemieckiego;mama dwóch absolwentek Szóstki, od 39 lat ściśle związana ze szkołą i społecznością lokalną.Osoba, która potrafi w każdym uczniu znaleźć to, co wartościowe, pomóc w rozwoju i skutecznie docenić, co mocno wpływa na motywację wewnętrzną młodzieży. Pani Anna to oddana obowiązkom wychowawczyni, związana emocjonalnie z każdą „swoją” klasą, utrzymująca kontakty z absolwentami lata po ich odejściu ze szkoły. Jako nauczyciel języka niemieckiego potrafi rozbudzić w uczniach pasję do nauki języka, zapoznać z kulturą i obyczajami krajów niemieckojęzycznych, zachęcić do udziału w wymianach rodzinnych z Niemcami od lat prowadzonych w VI LO. Pani Anna to profesjonalistka, która chętnie dzieli się swoją wiedzą i jest przykładem dla młodych nauczycieli.

Galeria zdjęć

 • Paweł Mitura, zatrudniony od 1989 r. – uczeń, absolwent, nauczyciel, wicedyrektor, dyrektor (2007-2016), ponownie nauczyciel – to skrót wielu ról, jakie od lat pełni związany od dzieciństwa z Liceum Ogólnokształcącym nr VI im. Bolesława Prusa. Upowszechnia wiedzę o sztuce i wspiera plastycznie uzdolnioną młodzież. Szóstka stanowi dla niego jeden z najważniejszych życiowych adresów. Poczucie humoru i kolorowe trampki są wśród uczniów i absolwentów znakami rozpoznawczymi Pana Pawła.
 • Jakub Kiepura  nauczyciel wychowania fizycznego od 33 lat, aktywny pracownik szkoły, propagator wielu dziedzin sportu, szczególnie piłki nożnej, strzelectwa, w ostatnich latach żeglarstwa i kajakarstwa. Rozwija zainteresowania uczniów związane ze sportem, a także propaguje wiedzę o prawie pracy, współpracując z Państwową Inspekcją Pracy i przygotowując uczniów do ogólnopolskiego konkursu Poznaj swoje prawa w pracy. Bierze aktywny udział, w ogólnopolskich i lokalnych projektach wspierających profilaktykę zdrowotną, propagujących ruch oraz wiedzę o pierwszej pomocy.
 • Jolanta Murdzek  zatrudniona od 35 lat jako sekretarz szkoły. Od początku bardzo zaangażowana w funkcjonowanie szkoły osoba. Mama dwóch absolwentów Szóstki. Współpracowała z pięcioma dyrektorami Liceum Ogólnokształcącego nr VI im. Bolesława Prusa. Znana z odpowiedzialności, punktualności i profesjonalizmu, od lat jest pierwszą osobą, z którą w szkole styka się uczeń. Pani Jolanta wie o szkole najwięcej, potrafi w archiwum odnaleźć każdy dokument, utrzymuje kontakty z dawnymi pracownikami szkoły i dba o dobre relacje z nimi. Pilnuje spraw pracowniczych z ogromnym oddaniem. Nie ma dla niej zadań niemożliwych.
 • Tomasz Inglot  zatrudniony w szkole od 21 lat, absolwent i bardzo lubiany nauczyciel. Wybitny praktyk nauczania matematyki, nauczyciel doświadczony i charyzmatyczny. Szóstce oddany jest równie mocno jak Królowej Nauk, dlatego od lat dba o budowanie marki szkoły, traktuje to miejsce ze szczególnym uczuciem. Bada tendencje wyborów kandydatów do Liceum Ogólnokształcącego nr VI, co zaowocowało rozszerzeniem oferty klas matematycznych. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych nauczycieli Szóstki, reprezentując ich młode pokolenie. Filar zespołu matematyków.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl