3. Inwestycje
  4. Będzie remont nawierzchni Powstańców Śląskich – jednej z ważniejszych ulic Wrocławia
Kamienna nawierzchnia ulicy Powstańców Śląskich Oleksandr Poliakovsky
Kamienna nawierzchnia ulicy Powstańców Śląskich

Niedługo rozpocznie się procedura wyboru firmy, która zaprojektuje remont ul. Powstańców Śląskich. Zadaniem nadrzędnym jest wymiana nawierzchni. Inwestycję poprowadzi ZDiUM.

Wyczekiwany remont? Takim na pewno jest inwestycja w ulicę Powstańców Śląskich – jedną z najbardziej znanych i najważniejszych w całym mieście. Jak się jeździ po tamtejszej poniemieckiej kostce granitowej – kierowcy wiedzą.

Wreszcie są dobre informacje, a niebawem będą konkrety. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta przygotowuje przetarg, który zamierza ogłosić w lutym. Prawdopodobnie w drugiej połowie miesiąca. Na początek trzeba znaleźć projektanta. Wybrana w przetargu firma dostanie pół roku na wykonanie zadania. Niewykluczone, że dokumenty będą gotowe w tym roku.

Asfalt zamiast kostki kamiennej

Zakres planowanego remontu:

• wymiana nawierzchni – jako zadanie główne – z kostki na asfalt,
  • kostka pozostanie tylko na rondzie, gdzie będzie naprawiana (miasto przygotuje osobny plan zagospodarowania ronda),
  • poprawa stanu podbudowy,
  • regulacja krawężników.

Przeznaczony do modernizacji fragment Powstańców Śląskich: od ulicy Swobodnej do alei Hallera (2 kilometry). Zadanie będzie podzielone na trzy etapy:

1. od ulicy Swobodnej do Szczęśliwej,
  2. dalej do ronda Plac Powstańców,
  3. od ronda do skrzyżowania z alejami Hallera i Wiśniową.

Powiększ obraz: mapa-grafika ul. Powstańców Śląskich wroclaw.pl
mapa-grafika ul. Powstańców Śląskich

W każdym z tych etapów dotychczasowa nawierzchnia z kostki zostanie rozebrana, projekt zakłada też wymianę podbudowy na wszystkich odcinkach ulicy objętych pracami. W ramach prac remontowych zostanie też odtworzona zieleń i chodniki w zakresie, w którym zostaną naruszone przy regulacji krawężnika. Dodatkowo w ramach prac wyregulujemy też wpusty kanalizacji deszczowej i pokrywy studni.
Tomasz Staruchowicz, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu

ZDiUM planuje, że wykonawca przygotuje dokumentację projektową na remont ulicy Powstańców Śląskich w ciągu sześciu miesięcy od momentu podpisania umowy. Po jej otrzymaniu miasto pozna orientacyjny koszt całej inwestycji.

Ukończone inwestycje na Powstańców Śląskich we Wrocławiu

Źródło: ZDiUM