4. Spędź tydzień pod słońcem Hiszpanii - filmowa fiesta w Kinie Nowe Horyzonty
Kadr z filmu "Sierpień w  Madrycie" materiały organizatorów
Kadr z filmu "Sierpień w Madrycie"

Kino Nowe Horyzonty zaprasza na Tydzień Kina Hiszpańskiego – jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone wyłącznie kinematografii tego kraju. Zobaczymy zarówno kasowe hity, jak i kameralne produkcje nagradzane na międzynarodowych festiwalach. Krótko mówiąc filmy, które są najgłośniejsze i najbardziej intrygujące. Kiedy startuje Tydzień Kina Hiszpańskiego w Nowych Horyzontach we Wrocławiu?

Pogoda nie rozpieszcza? Wybierz się w podróż po Półwyspie Iberyjskim, od stołecznego Madrytu przez Galicję i Kraj Basków po Katalonię i Andaluzję - 10 marca w Kinie Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19A - 21) rozpoczyna się Tydzień Kina Hiszpańskiego, który odbędzie się już po raz 21. Organizatorem wydarzenia jest Agencja Promocji Mañana we współpracy z Ambasadą Królestwa Hiszpanii, Biurem Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce, Instytutem Cervantesa w Warszawie i Instytutem Cervantesa w Krakowie.

Co zobaczymy podczas Tygodnia Kina Hiszpańskiego?

Festiwal otworzy „Barcelona 77” w reżyserii jednego najważniejszych współczesnych hiszpańskich reżyserów - Alberto Rodrígueza.

"Barcelona 77" to trzymający w napięciu thriller, dotyczący wydarzeń, które w latach siedemdziesiątych wstrząsnęły hiszpańskim systemem więziennictwa. Scenariusz został napisany na podstawie prawdziwych historii więźniów, którzy w 1977 roku tłumnie zażądali amnestii.
organizatorzy wydarzenia

Filmem zamknięcia będzie z kolei przebojowa komedia romantyczna „Sevillanas i Brooklyn” w reżyserii Vicenta Villanueva – historia andaluzyjskiej rodziny, która dla zysku postanawia przyjąć pod swój dach bogatego Amerykanina z wymiany studenckiej.

Podczas Tygodnia Kina Hiszpańskiego zobaczymy także dziewięć innych filmów, a wśród nich głośne „24 godziny” w reżyserii Juana Diego Botto. W roli zagrożonej eksmisją kasjerki z supermarketu pojawi się Penélope Cruz.

Ten film to ekscytujący wyścig z czasem na obrzeżach wielkiego miasta, skupiony na trzech postaciach zagrożonych eksmisją i konsekwencjami wynikającymi z długów, w jakie popadły. To odliczanie, żeby utrzymać się na powierzchni i przetrwać kluczowe 24 godziny, które mogą na zawsze zmienić ich życie.
organizatorzy wydarzenia

Ciekawie się zapowiada także „Sierpień w Madrycie” (reż. Jonás Trueba),  film-pamiętnik,  filozoficzno-mistyczna letnia opowieść, na wskroś radosna i świąteczna.

Program Tygodnia Kina Hiszpańskiego w Nowych Horyzontach

10 marca, piątek