wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Weź udział w „Triathlonie dla Januszy i Grażyn”. Właśnie ruszyły zapisy [DATA, MIEJSCE, JAK SIĘ ZAPISAĆ]

„Tercet Egzotyczny”, „Zawał Serca” i „Prażynki Hot Chilli” – takie trzy sztafety wezmą w tym roku udział w „Triathlonie dla Januszy i Grażyn” materiały prasowe organizatora
„Tercet Egzotyczny”, „Zawał Serca” i „Prażynki Hot Chilli” – takie trzy sztafety wezmą w tym roku udział w „Triathlonie dla Januszy i Grażyn”

Drodzy Janusze. Przycinajcie wąsy i brody, szykujcie kolorowe kąpielówki i do boju. Szanowne Grażyny! Fryzury na tapir (nie żałujcie lakieru), reklamówki z marketu w dłonie i do dzieła. Już możecie zgłaszać się do udziału w „Triathlonie dla Januszy i Grażyn”, jednej z najciekawszych imprez sportowych na Dolnym Śląsku: zawodach, w których poczucie humoru jest równie ważne, a nawet ważniejsze niż sportowa forma.

Reklama

„Triathlon dla Januszy i Grażyn” organizowany jest przez Fundację Aktywni Ślężanie: to nie tylko świetna zabawa. Triathlon ma przede wszystkim cel integracyjny - promuje włączenie w zmagania osób z niepełnosprawnościami.

Galeria zdjęć

Tutaj możesz się zapisać. Zobacz!

„Tercet Egzotyczny”, „Zawał Serca” i „Prażynki Hot Chilli” – takie trzy sztafety wezmą w tym roku udział w „Triathlonie dla Januszy i Grażyn” – jednej z najciekawszych imprez sportowych na Dolnym Śląsku. W zawodach łączących pływanie, jazdę na rowerze i bieg, oprócz sztafet, wystartują zawodnicy indywidualni. Rozpoczęły się już zapisy i można dołączyć do ich grona.

Zapisz się na „Triathlon dla Januszy i Grażyn”

Zawodnicy pochodzą z całej Polski, mają jedną wspólną cechę: sportowa forma jest dla nich nie mniej ważna niż poczucie humoru! „Triathlon dla Januszy i Grażyn” to zawody dla amatorów, którzy lubią dobrą zabawę i wysiłek, bo w pokonanie trasy trzeba też włożyć sporo pracy. To około 1/8 dystansu IronMan, czyli 23,5 km (400 m pływania, 17 km na rowerze i 6 km biegu)
informują organizatorzy imprezy

Gdzie i kiedy odbędzie się impreza?

A wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody: nad Zalewem Sulistrowickim na Dolnym Śląsku (start i meta na terenie ośrodka wypoczynkowego SuliCamp). Janusze i Grażyny wystartują 30 lipca. To już piąta edycja tej imprezy.

– Jej tradycją stała się rywalizacja nie tylko na trasie zawodów, ale również na najlepszy Januszowy i Grażynowy strój! Zawodnicy wykazują się ogromną kreatywnością. Legendą zawodów stał się Dariusz Baran, który co roku prezentuje się w odpowiednio przyciętych „januszowych” wąsach i brodzie, dzierżąc w dłoniach żółte, dmuchane kółko w kształcie żyrafy. W najbliższych zawodach pan Dariusz również wystartuje – informują organizatorzy.

„Triathlon dla Januszy i Grażyn”

„Triathlon dla Januszy i Grażyn”

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Zobacz, jakie nagrody można dostać? 

Na wszystkich zawodników – zarówno tych, którzy zajmą pierwsze, jak i tych, którzy zdobędą ostatnie miejsca – czekają nagrody. Wezmą udział m.in. w losowaniu ufundowanego przez jednego ze sponsorów roweru górskiego.

Organizatorką zawodów jest Monika Jackowicz z Fundacji Aktywni Ślężanie z Sobótki. Triathlon na wesoło był jej pomysłem. Od początku zależało jej jednak także na tym, by impreza zyskała jeszcze jeden wymiar: integrację, włączenie w sportowe wydarzenie osób z niepełnosprawnościami. Tacy zawodnicy w czasie Triathlonu dla Januszy i Grażyn są witani z otwartymi rękami. W tym roku swój start zadeklarowało już pięć zespołów łączących osobę pełnosprawną i z niepełnosprawnością.

źródło: materiały prasowe organizatora

Zobacz również

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama