wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Te dolnośląskie miasta wymierają!

Z jednej strony mamy Wrocław, Siechnice, Kąty Wrocławskie, Trzebnicę, Środę Śląską czy Oborniki Śląskie – w tych dolnośląskich miejscowościach przybywa ludności. A z drugiej? Są w województwie dolnośląskim miejsca, w których w ciągu ostatnich 20 lat drastycznie ubyło mieszkańców. Zobaczcie w naszej galerii 10 najbardziej wyludniających się miast na Dolnym Śląsku w latach 2002-2022!

Reklama

TOP 10 najbardziej wymierających miast Dolnego Śląska

Najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego nie pozostawiają złudzeń. W latach 2002-2022 drastycznie spadła liczba ludności w wielu miejscowościach w Polsce. Na portalu polskawliczbach.pl możemy zobaczyć zestawienie opierające się o dane z GUS na koniec 2002 i 2022 r. Wymieranie dotyczy także wielu miast i miasteczek w województwie dolnośląskim.

Oto najbardziej wyludniające się miasta na Dolnym Śląsku w latach 2002-2022!

Dane użyte w zestawieniu pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) i przedstawiają stan na 31 grudnia 2022 roku. Do najczęstszych przyczyn takiego stanu należą: migracje ludności, ujemny przyrost naturalny oraz emigracja zagraniczna.

Czytaj także: Tym dolnośląskim miastom w ciągu ostatnich 20 lat przybyło najwięcej mieszkańców

Wrocław ma coraz więcej mieszkańców

Negatywnym trendom przeciwstawia się Wrocław, który w ciągu ostatnich 20 lat zanotował przyrost liczby ludności. W 2002 r. było to 639 150 osób, a w 2022 r. 674 079, co oznacza wzrost o 5,5 proc.

Nie jest to jednak największy przyrost ludności w województwie dolnośląskim. Jakie miasta są pod tym względem rekordzistami? Oto zestawienie miast Dolnego Śląska z największym przyrostem populacji.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl