4. Te dolnośląskie miasta wymierają!
Pieszyce, Wałbrzych i Kamienna Góra - m.in. te miasta na Dolnym Śląsku wyludniają się najszybciej Wikipedia

Z jednej strony mamy Wrocław, Siechnice, Kąty Wrocławskie, Trzebnicę, Środę Śląską czy Oborniki Śląskie – w tych dolnośląskich miejscowościach przybywa ludności. A z drugiej? Są w województwie dolnośląskim miejsca, w których w ciągu ostatnich 20 lat drastycznie ubyło mieszkańców. Zobaczcie w naszej galerii 10 najbardziej wyludniających się miast na Dolnym Śląsku w latach 2002-2022!

TOP 10 najbardziej wymierających miast Dolnego Śląska

Najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego nie pozostawiają złudzeń. W latach 2002-2022 drastycznie spadła liczba ludności w wielu miejscowościach w Polsce. Na portalu polskawliczbach.pl możemy zobaczyć zestawienie opierające się o dane z GUS na koniec 2002 i 2022 r. Wymieranie dotyczy także wielu miast i miasteczek w województwie dolnośląskim.

Oto najbardziej wyludniające się miasta na Dolnym Śląsku w latach 2002-2022!

Dane użyte w zestawieniu pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) i przedstawiają stan na 31 grudnia 2022 roku. Do najczęstszych przyczyn takiego stanu należą: migracje ludności, ujemny przyrost naturalny oraz emigracja zagraniczna.

Czytaj także: Tym dolnośląskim miastom w ciągu ostatnich 20 lat przybyło najwięcej mieszkańców

Wrocław ma coraz więcej mieszkańców

Negatywnym trendom przeciwstawia się Wrocław, który w ciągu ostatnich 20 lat zanotował przyrost liczby ludności. W 2002 r. było to 639 150 osób, a w 2022 r. 674 079, co oznacza wzrost o 5,5 proc.

Nie jest to jednak największy przyrost ludności w województwie dolnośląskim. Jakie miasta są pod tym względem rekordzistami? Oto zestawienie miast Dolnego Śląska z największym przyrostem populacji.