wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Nie chcielibyście tu trafić. Zobaczcie, jak od środka wygląda więzienie przy Kleczkowskiej [ZDJĘCIA]

Więzienne cele, korytarze, kaplica, spacerniak, dyżurka i mury Zakładu Karnego Nr 1 przy ul. Kleczkowskiej 35 we Wrocławiu robią wrażenie. Zobaczcie na zdjęciach z ostatnich lat, jak wygląda wrocławskie więzienie przy Kleczkowskiej od środka! Z pewnością nie chcielibyście tu trafić.

Reklama

Więzienie przy Kleczkowskiej we Wrocławiu

Zakład Karny Nr 1 we Wrocławiu został zbudowany w 1895 r. według projektu Maxa Lebena i Heinricha Butza. Jest jednostką typu zamkniętego i półotwartego dla skazanych mężczyzn odbywających karę po raz pierwszy oraz typu zamkniętego dla młodocianych. W placówce znajduje się także areszt dla mężczyzn i kobiet.

Galeria zdjęć

W ramach zakładu funkcjonuje również Oddział Zewnętrzny w Oleśnicy, z oddziałami terapeutycznymi dla sprawców przestępstw seksualnych. Pojemność jednostki wynosi 1549 miejsc.

W zakładzie funkcjonuje Centrum Kształcenia Ustawicznego, gdzie kształci się skazanych w trzech rodzajach szkół: liceum ogólnokształcące dla dorosłych, szkoła policealna dla dorosłych o kierunku technik – informatyk oraz kwalifikacyjne kursy zawodowe o kierunkach: elektryk oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Tak wygląda wrocławskie więzienie na Kleczkowie. Zobaczcie galerię!

Zobaczcie galerię zdjęć z wnętrz więzienia przy Kleczkowskiej we Wrocławiu. Wystarczy kliknąć w poniższy przycisk.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl