4. Sylwester 2023 na Rynku. Zobacz zdjęcia
Jarmark na wrocławskim Rynku gościł w Sylwestra wiele osób. Fot. Oleksandr Poliakovsky
Jarmark na wrocławskim Rynku gościł w Sylwestra wiele osób.

W sylwestrową noc Rynek zawsze przyciąga wrocławian i turystów - niezależnie od tego, czy jest na nim wielka fiesta czy nie. Tak było i tym razem. Pożegnać 2023 rok przyszło wiele osób. Odpowiedni klimat zapewniał jarmark. Nasz reporter był tam z Wami. Zobaczcie zdjęcia z sylwestra w Rynku.

Dla wielu żegnanie starego roku i witanie nowego na Rynku to tradycja. Ważnym punktem domowej imprezy jest wycieczka na centralny plac miasta.

W wyniku rządowych zmian podatkowych wrocławski budżet w 2023 roku był szczuplejszy o 800 mln zł. Z tego powodu miasto zrezygnowało z organizowania noworocznej imprezy, bowiem koszt takiego przedsięwzięcia liczony jest w milionach złotych.

Na pocieszenie tych, którzy lubią świętować na Rynku, zostało wydłużone funkcjonowanie jarmarku. Będzie tu można przyjść jeszcze na Trzech Króli oraz w niedzielę po tym święcie.

W tym roku sylwester na Rynku był spokojny, nastrojowy, ale piękny. Zobacz końcówkę 2023 roku na naszych zdjęciach.