wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wiadomości z regionu
  4. Co powiesz na niedzielę z księżną Daisy? Święto różaneczników w Arboretum Wojsławice. Pomysł na weekend
Kwitnący różanecznik Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Kwitnący różanecznik

Kochasz kwitnące rododendrony i azalie? Wybierz się w niedzielę na RODOmanię – święto różaneczników w Arboretum w Wojsławicach niedaleko Niemczy. To tylko 50 km od Wrocławia! W programie m.in. prezentacja polskiej odmiany azalii „Princess Daisy” i wystawa fotograficzna „Sekretny ogród księżnej Daisy von Pless” ze zbiorów Zamku Książ w Wałbrzychu.

Reklama

Arboretum w Wojsławicach koło Niemczy jest otwarte po jesienno-zimowej przerwie już od połowy kwietnia. Warto je odwiedzać aż do jesieni, ale teraz, gdy kwitną różaneczniki, warto to zrobić szczególnie – od mnogości kolorów ich kwiatów może zakręcić się w głowie.

RODOmania, czyli spotkanie miłośników roślin wrzosowatych (właśnie do tej rodziny należą różaneczniki) odbywa się już po raz jedenasty.

W programie:

  • Wystawa florystyczna „Książęce kompozycje”, w wykonaniu florystki Jolanty Supel oraz uczestników czwartkowych warsztatów florystycznych, godz. 9:00-18:00.
  • Wystawa fotograficzna „Sekretny ogród księżnej Daisy von Pless” ze zbiorów Zamku Książ w Wałbrzychu. Wernisaż o godz. 12:00.
  • Prezentacja polskiej odmiany azalii (Rhododendron) „Princess Daisy” z programu hodowlanego szkółki Pudełek, godz. 12:00.
  • Spacer po Narodowej Kolekcji Różaneczników (Rhododendron) rasy łużyckiej (odmiany Seidla), który poprowadzi mgr inż. Paweł Nowaczyk z Arboretum Wojsławice, godz. 13:00.
  • Warsztaty florystyczne „Rodo-wianki dla każdego” prowadzone przez florystkę Jolantę Supel, godz. 11:00–17:00.

Bilety (normalny 25 zł, ulgowy 15 zł) można kupić w kasie Arboretum od godz. 9 do 18 oraz na stronie Arboretum Wojsławice. Parking, WC, Wi-Fi, wystawy są w tematyczne kiermasze i prowadzone w tych dniach wykłady z oprowadzaniem.

Współorganizatorami wydarzenia są Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Szkółki: Ciepłucha, Ćwikła i Pudełek.

Źródło: materiały organizatorów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl