4. Swapping w Odrze Centrum. Nie wyrzucaj ubranek. Wymień się
Zamiast wyrzucać rzeczy, które nie są już potrzebne dziecku, można wymienić je na inne. Na zdjęciu kobieta z kartonem, w którym jest m.in. pluszowy miś materiały organizatorów

Twoje dziecko wyrosło ze swoich ubrań? Znudziły mu się zabawki? Dostało w prezencie coś, z czego nie korzysta? Zamiast to wszystko wyrzucać i iść do sklepu po nowe rzeczy, możesz wziąć udział w Swappingu, czyli bezpłatnej wymianie. Zyskają na tym wszyscy: i rodzice, i dzieci, i planeta.

Swapping odbędzie się w niedzielę 21 kwietnia w godz. 17.30 – 19.00 w Odrze Centrum (Wybrzeże Słowackiego 5B, tuż obok Mostu Grunwaldzkiego).

Na wymianę ubrań dziecięcych i zabawek zapraszają Swapto, czyli stworzona przez wrocławian aplikacja dla rodziców, dzięki której można lokalnie wymieniać lub oddawać rzeczy w duchu #zerowaste oraz Odra Centrum, czyli ośrodek edukacyjno-kulturalny zbudowany przez Fundację OnWater.pl. Wydarzenie odbędzie się po raz pierwszy.

Po co ciągle kupować nowe zabawki czy ubranka? Przecież możemy się nimi wymieniać, oszczędzając pieniądze i środowisko. Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest idea #zerowaste i chcą dać rzeczom drugie życie.
Organizatorzy wydarzenia

Jakie zasady obowiązują podczas takiej wymiany?

• Ubrania i zabawki powinny być w dobrym stanie.
  • Wymiana jest bezgotówkowa, co oznacza, że uczestnicy nie sprzedają ani nie kupują zabawek ani ubranek, ale wymieniają się nimi.
  • Żeby wymiana przebiegała sprawnie, przy wejściu przekazuje się przyniesione rzeczy zespołowi Swapto, który posegreguje je i rozłoży na stołach. Za każdy przedmiot otrzymuje się jeden żeton, który daje prawo do zabrania jednego produktu do domu.
  • Żetonów, które zostaną po wymianie, można użyć  podczas kolejnego takiego wydarzenia lub w aplikacji Swapto.

Źródło: materiały organizatorów