wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 11°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Straż miejska szuka kilkudziesięciu nowych strażników

W Ekopatrolu czeka 30 wolnych etatów

Wrocławska straż miejska szuka chętnych do pracy w swoich szeregach. Do obsadzenia jest kilkadziesiąt etatów. Tylko w oddziale tzw. Ekopatrolu czeka 30 miejsc.  

Reklama

Wrocławską straż miejską czeka przeprowadzka do nowej siedziby. Budżet, którym SM dysponuje w tym roku, ma pozwolić na zwiększenie wynagrodzeń, a sprzętowe wsparcie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Straż miejska szuka też chętnych do pracy. Tylko w tzw. Ekopatrolu czeka 30 miejsc, kolejne kilkadziesiąt jest w formacjach patrolowych i interwencyjnych.

Czytaj więcej: Straż miejska będzie mieć więcej sprzętu i nową siedzibę

Co oferuje straż miejska?

Jak czytamy w ogłoszeniu, zatrudnieni we wrocławskiej straży miejskiej mogą liczyć na stabilne zatrudnienie, bogaty pakiet socjalny oraz profesjonalne zaplecze sportowe wraz z instruktorami. Kandydaci muszą liczyć się z pracą patrolową w terenie, w tym w porze nocnej, w 40-godzinnym wymiarze tygodniowo. Stawka wynagrodzenia zasadniczego to 3150 zł.

Oprócz tego strażnicy otrzymują dodatki za pracę w godzinach nocnych oraz raz w roku tzw. trzynastkę. Przy dłuższym stażu pracy mogą liczyć również na dodatek za przepracowane lata. Strażnicy po roku otrzymują umowę na czas nieokreślony.

– Jest u nas również możliwość zaciągnięcia pożyczki na cele mieszkaniowe oraz dofinansowania do wypoczynku – dodaje Waldemar Forysiak, rzecznik prasowy wrocławskiej straży miejskiej.

Kogo szukają?

Kandydaci, którzy chcą się starać o etat w straży miejskiej, muszą mieć ukończone 21 lat, obywatelstwo polskie i co najmniej średnie wykształcenie. Do tego być osobą nigdy nieskazaną prawomocnym wyrokiem i korzystającą z pełnych praw obywatelskich. Liczy się też stan zdrowia, ma być na tyle dobry, aby pozwalał wykonywać podstawowe obowiązki strażnika. Dodatkowymi atutami będą prawo jazdy kategorii B czy kwalifikacje zawodowe związane z ochroną środowiska.

Wszystkie dodatkowe informacje, ogłoszenie o pracy i wymagane dokumenty można znaleźć tutaj. Kontakt telefoniczny w tej sprawie nr: 71 347 16 35 w. 7.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama