wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Spiderman i jego koledzy odwiedzili wrocławski szpital z oddziałami dla dzieci. Zobacz zdjęcia

Dzieci leczące się w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka mogły dziś zobaczyć za oknem Spidermana i inne postaci z kreskówek. Małych pacjentów odwiedzili uczestnicy akcji „Alpiniści dla WOŚP”. Pod szpitalem pojawili się także strażacy z OSP.

Reklama

„Alpiniści dla WOŚP” to uczestnicy ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez alpinistów przemysłowych. Zamiast wspinać się w celach zarobkowych na kominy i budynki, w strojach superbohaterów myją za darmo okna w szpitalach z oddziałami dziecięcymi w różnych miastach Polski. Podczas poprzednich edycji odwiedzili ponad 50 placówek.

– Robimy to, żeby malować uśmiechy na twarzach dzieci i zebrać pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi Krzysztof Raca, koordynator akcji „Alpiniści dla WOŚP”.

Alpinistom pomagają strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy - żeby sprawić radość dzieciom, - podjeżdżają pod szpital wozami strażackimi.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl