wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Zabawa w zimowy dzień na odnowionym skwerze Skaczącej Gwiazdy we Wrocławiu

Remont skweru Skaczącej Gwiazdy na Ołbinie zasadniczo zakończył się latem 2019 roku, ale na tym jednak nie koniec. Przy prawie każdej sporadycznej wizycie można zauważyć coś nowego. W styczniu tego roku przybyło drzew i krzewów. Pojawiło się także miejsce na punkt gastronomiczny. Jak wygląda skwer? Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Reklama

Przystanek: Na Szańcach. Wysiadamy, przechodzimy przez ulicę i już jesteśmy na skwerze Skaczącej Gwiazdy. Ciepło nie jest, ale zabawa trwa. Są goście i jest rodzina. Jest plac zabaw dla dzieci, przyrządy do ćwiczeń fizycznych, stoły do gry w szachy. Plac zmienia się od kilku lat i wygląda zachęcająco, o czym świadczy frekwencja w zimowy dzień.

W styczniu Zarząd Zieleni Miejskiej posadził na skwerze kolejne drzewa. Rosną tam m.in. dęby, jesiony, klony czerwone i polne oraz krzewy.  

Gotowy jest także placyk pod punkt gastronomiczny. Jeżeli ktoś będzie chciał otworzyć tu swoją działalność, może skontaktować się z Zarządem Zieleni Miejskiej. – Najlepiej przed sezonem wiosenno-letnim.

Skwer Skaczącej Gwiazdy mieści się pomiędzy ulicami Bema, Świętokrzyską, Prusa i Na Szańcach.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl