wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 19°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Nowe skateparki cieszą się dużą popularnością. Miasto wybuduje trzy kolejne

Błażej Organisty,
We Wrocławiu trwają przygotowania do budowy trzech nowych miejsc do jazdy na dekorolce, BMX-ie, hulajnodze czy rolkach / Zdjęcie ilustracyjne Pixabay.com
We Wrocławiu trwają przygotowania do budowy trzech nowych miejsc do jazdy na dekorolce, BMX-ie, hulajnodze czy rolkach / Zdjęcie ilustracyjne

Deskorolki i BMX zadebiutowały na ostatnich letnich igrzyskach w Tokio, co niewątpliwie przełożyło się na wzrost popularności tych dyscyplin sportu. Widać to także we Wrocławiu. Z myślą o sympatykach jazdy po poręczach i w rampach w ubiegłym roku powstały dwa skateparki. Na horyzoncie widać kolejne trzy: na Pilczycach, Sołtysowicach i Klecinie.

Reklama

Otwarty kilka miesięcy skatepark przy ul. Ślężnej okazał się strzałem w dziesiątkę. Jak dużą popularnością cieszy się to miejsce widać każdego dnia.

Popołudniami i wieczorami jeżdżą po nim dziesiątki osób na deskorolkach, rolkach, hulajnogach i rowerach, a w ciepłe dni pierwsi użytkownicy pojawiają się już o 8 rano.

Na placu o wielkości 720 mkw. mają do dyspozycji 23 przeszkody m.in. minirampę, boxy i poręcze różnego typu. Budowa kosztowała ponad 2,7 mln zł.

Nowy skatepark w parku Tysiąclecia, ul. Sukielicka

Użytkownicy chwalą park za profesjonalne wykonanie. To zasługa firmy Techramps, która wykonała ponad 400 podobnych obiektów w Polsce i za granicą. We Wrocławiu wybudowała jeszcze jeden skatepark – w okolicach toru wrotkarskiego WCT Spartan w parku Tysiąclecia na Nowym Dworze. Ten obiekt, również uruchomiony pod koniec ubiegłego roku, wyposażony jest w kilka przeszkód. Koszt jego budowy to 850 tys. zł.

Wielkie podziękowania dla Spartana, który tutaj super działa. Mamy tor wrotkarski do jazdy szybkiej, ale też rekreacyjnej. A teraz mamy ten piękny obiekt, może nieduży, ale konkretny
Michał Piotrowski, instruktor jazdy na rolkach

Nowy skatepark zaraz po otwarciu, przed kamerą Wrocław TV, chwalił także ekspert w jeździe na hulajnodze:

Mamy tu naprawdę świetnie przystosowany skatepark m.in. pod zawody, które wkrótce mam nadzieję się odbędą, ale przede wszystkim jest to miejsce, gdzie możecie zwiększać swoje umiejętności, gdzie możecie progresować, jeździć z ziomalami, wspólnie się spotykać i szerzyć zajawkę
Bartłomiej Linstedt, wicemistrz Polski w jeździe wyczynowej na hulajnodze

Firma Techramps postawiła skatepark także w Bielanach Wrocławskich.

Miasto szuka wykonawców kolejnych skateparków. Gdzie powstaną?

Zainteresowanie rośnie, więc w mieście powstaną kolejne miejsca z myślą o sympatykach jazdy na deskorolce, rowerze, rolkach czy hulajnodze. Zarząd Inwestycji Miejskich na ten rok zaplanował start procedur w sprawie trzech kolejnych skateparków:

Skatepark na Pilczycach powstanie w betonowej niecce zniszczonego zbiornika przeciwpowodziowego, na skwerze pomiędzy ulicami Rękodzielniczą, Tkacką i Górniczą. Jego wymiary to około 20 na 31 metrów. Wewnątrz zaplanowano różne przeszkody, takie jak rury i ławki.

Oprócz atrakcji dla skaterów inwestycja zakłada montaż oświetlenia, budowę ścieżek i chodników, instalację ławek, koszy na śmieci i stojaków rowerowych. Pojawią się również nowe drzewa i krzewy. Teren, o wielkości około 3500 mkw. ma być ogrodzony, ale ogólnodostępny.

Skatepark na Sołtysowicach przewidziany jest koło boiska do koszykówki, które częściowo trzeba będzie rozebrać, aby założyć teren zielony oraz wylać płyty betonową pod budowę nowego obiektu dla skaterów. Na płycie zainstalowane zostaną przeszkody takie jak:

Skatepark będzie oświetlony. Pojawią się przy nim elementy dodatkowe: ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne i stojaki rowerowe. W kolejnych latach ZIM przewiduje rozbudowę obiektu. Jego kolejne części mają powstać w miejscu istniejącego boiska asfaltowego.

Aktualnie ZIM szuka wykonawców skateparków na Pilczycach i Sołtysowicach na drodze przetargów, natomiast postępowanie w sprawie budowy obiektu na Klecinie powinno rozpocząć się w trzecim kwartale tego roku.

Gdzie jeszcze pojeździć we Wrocławiu?

Przypomnijmy, że we Wrocławiu można jeździć także w zadaszonym, płatnym skateparku Zajezdnia przy ul. Legnickiej 31 (największy w mieście – ponad 20 elementów na 3 tys. mkw.) oraz przy ul. Królewskiej w parku Jedności, gdzie od wiosny 2021 działa mały skatepark dla dzieci i młodzieży z torem rolkarskim.

Trwa również budowa niewielkiego skateparku przy ul. Canaletta na Bartoszowicach, który jest już częściowo gotowy. Realizację całości podzielono na trzy etapy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl