wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Ale odkrycie! Na Bastionie Sakwowym znaleźli zasypane przez lata pomieszczenie! [ZDJĘCIA]

Trwa remont Bastionu Sakwowego we Wrocławiu. Na początku 2023 r. udało się tam odkryć zasypane przez lata pomieszczenie znajdujące się pod serlianą północną. Obecnie badają je archeolodzy. Zobaczcie zdjęcia z tego niezwykłego odkrycia i jak na początku stycznia wygląda Wzgórze Partyzantów!

Reklama

– Na Bastionie Sakwowym odkopujemy zasypane pomieszczenie znajdujące się pod serlianą północną. Tym samym doprowadzimy to miejsce do stanu historycznego. Czy znajdziemy kolejne skarby? Tego nie wiemy. Ale archeolog czuwa – czytamy na profilu Inwestycje we Wrocławiu na Facebooku.

Podobne prace mają zostać przeprowadzone pod serlianą południową. Obecnie działania toczą się także na kolumnadzie, gdzie stalowymi gorsetami wzmacniana jest ceglana konstrukcja podtrzymująca taras na górze bastionu.

Galeria zdjęć

To nie pierwsze niezwykłe odkrycie na Bastionie Sakwowym

Przypomnijmy, że to kolejne niesamowite odkrycie podczas remontu Bastionu Sakwowego. Pod koniec 2022 r. wykonawcy trafili na ślad po dawnej pijalni wody w pawilonie perystylowym. A wcześniej m.in. na dziewiętnastowieczne fundamenty schodów oraz elementy sztukatorskie.

Remont Bastionu Sakwowego rozpoczął się wiosną 2022 r. Prace mają zakończyć się do końca 2023 roku. Inwestycja jest dofinansowana z Polskiego Ładu. Koszt to blisko 27 mln zł. Prace nadzoruje Zarząd Inwestycji Miejskich.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl