wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Praca i szkolenia dla uchodźców z Ukrainy w MPK
Uchodźcy z Ukrainy mogą znaleźć pracę w MPK Wrocław mat. prasowe MPK Wrocław
Uchodźcy z Ukrainy mogą znaleźć pracę w MPK Wrocław

MPK Wrocław przyjmie do pracy ukraińskich kierowców, motorniczych i mechaników. Obywatele Ukrainy mogą również uczestniczyć w specjalnych kursach oraz uczyć się języka polskiego.

Reklama

Jak podkreśla wrocławski przewoźnik praca czeka nie tylko na mężczyzn, ale również kobiety. Chodzi przede wszystkim o osoby, które posiadają uprawnienia i praktyczną umiejętność prowadzenia tramwajów lub autobusów. Na pracę mogą również liczyć mechanicy samochodowi.

Oferujemy umowy o pracę i cały pakiet socjalny. Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt pod numerem telefonu 71 32 50 810. W najbliższych tygodniach planujemy zorganizowanie kursu na prawo jazdy kategorii D i uprawnienia motorniczego dedykowane obywatelom Ukrainy. Zapewnimy wsparcie tłumacza i pomoc w nauce podstaw języka polskiego
mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław

MPK podkreśla, że wkrótce poinformuje o szczegółach dotyczących szkoleń.

Darmowy przejazd MPK dla uchodźców

MPK przypomina, że wszyscy Ukraińcy, którzy przyjechali do Polski 24 lutego lub później mogą za darmo korzystać z komunikacji miejskiej. Ponadto, MPK pomaga w dowiezieniu uchodźców do miejsc zakwaterowania, a zanim to nastąpi, w razie potrzeby podstawia autobus pod Dworzec Główny PKP, aby w cieple mogli poczekać na transport lub na swoich bliskich, którzy ich odbierają.

Przewoźnik udostępnia również swoje pojazdy. Są one do dyspozycji Centrum Zarządzania Kryzysowego, które korzysta z nich przy rozlokowaniu uchodźców z Ukrainy.

– Pracownicy MPK z Ukrainy otrzymają wsparcie z funduszu socjalnego, a jeden z nich, który chciał wrócić na Ukrainę, otrzymał urlop oraz pomoc w załatwieniu formalności. Krzysztof Balawejder osobiście zapewnił ukraińskich pracowników, że spółka pomoże w zorganizowaniu kwaterunku, spraw formalnoprawnych oraz pracy czy szkoły dla bliskich, którzy do nich przyjadą z oblężonej Ukrainy – informuje MPK Wrocław.

Organizowany jest także transport karmy dla zwierząt na Ukrainę. Zwierzęta domowe to również ofiary tej wojny.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl