4. Powstała infolinia dla lokatorów Trzonolinowca
Trzonolinowiec, spotkanie przedstawicieli magistratu z mieszkańcami wieżowca (w owalu) www.wroclaw.pl

Trzonolinowiec – charakterystyczny wieżowiec w centrum Wrocławia, musi przejść gruntowny remont. Taki jest wniosek z badań specjalistów z Politechniki Wrocławskiej. Na czas prac mieszkańcy budynku będą musieli się wyprowadzić. Władze miasta oferują im wielowymiarowe wsparcie. Powstała specjalna infolinia dla mieszkańców Trzonolinowca.

Trzonolinowiec – dwunastopiętrowy budynek u zbiegu ulic Kościuszki i Dworcowej, musi przejść gruntowny remont. To konkluzja ekspertyzy przygotowanej przez specjalistów z Politechniki Wrocławskiej.

Dokument ma prawie tysiąc stron. Szef zespołu, który go przygotował – prof. Krzysztof Schabowicz, przedstawił ustalenia naukowców podczas spotkania z mieszkańcami Trzonolinowca, które zorganizowano w Urzędzie Miejskim. Najważniejszy wniosek brzmi: budynek wymaga gruntownego remontu, a mieszkańcy muszą się wyprowadzić na czas prac.

Według wstępnych szacunków autorów ekspertyzy budynek może być użytkowany jeszcze przez pół roku (czyli do lipca 2024), jednak ostateczną decyzję podejmie Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Władze Wrocławia wspierają lokatorów Trzonolinowca

Dzisiaj w historycznym budynku w 44 mieszkaniach żyje ok. 80 osób. Władze Wrocławia oferują wszystkim wielowymiarową pomoc.

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, deklaruje: - Zrobimy, co w naszej mocy, aby zaopiekować się wszystkimi lokatorami.

Potrzebującym zapewnione zostaną lokale zastępcze, gwarantowana jest również pomoc w przygotowaniach do przeprowadzki i samych przenosinach. O zakres potrzeb (ale i liczbę domowników i inne dane) zapytano w specjalnej ankiecie, którą otrzymali lokatorzy Trzonolinowca. Przedstawiciele magistratu w środę (7 lutego) odwiedzili mieszkańców wieżowca, którzy nie brali udział w spotkaniu w Urzędzie Miejskim.

Zebraliśmy wypełnione ankiety od lokatorów z 40 na 44 mieszkania. Dotąd nikt nie zgłosił chęci natychmiastowej wyprowadzki, za to wiele osób zadeklarowało, że chce pozostać w swoich mieszkaniach tak długo, jak to będzie możliwe.
Michał Guz, Urząd Miejski Wrocławia

Infolinia dla mieszkańców Trzonolinowca

Urząd Miejski we Wrocławiu uruchomił również numer telefonu pod którym pracownicy Departamentu Nieruchomości i Eksploatacji czekają na pytania mieszkańców Trzonolinowca.

Numer telefonu: 71 777 87 61, czynny jest przez cały tydzień w godz. 8-20.

W przypadku potrzeby rozmowy z psychologiem można telefonować pod numery telefonów:

• 71 78 22 437,
  • 71 36 77 628,
  • 71 78 23 590,
  • 71 78 22 441.

W godzinach 7.30 – 15.30 dyżurują pod nimi specjaliści z Działu Wsparcia Rodzin Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Źródło: materiały prasowe